3. Без големите имена Реал (Мадрид) се измъчи срещу Депортиво (ВИДЕО)

Без големите имена Реал (Мадрид) се измъчи срещу Депортиво (ВИДЕО)

Серхио Рамос пак стана герой за 3:2 на "Бернабеу" и нов клубен рекорд

Реал (Мадрид) се измъчи сериозно при домакинството си на Депортиво Ла Коруня в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. „Белия балет” победи с 3:2, като стигна до победата в последните минути на срещата.

Старши треньорът Зинедин Зидан бе оставил извън групата Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Лука Модрич и това оказа влияние. Все пак, разликата между Реал и втория Барселона се запази шест точки.

С този успех Реал удължи серията си от мачове без загуба във всички турнири на 35 и така подобриха рекорда си от 34 от периода 1988/89. От тези 35 мача 26 са победи, 9 - равенства.

Победа за отбора от Мадрид измъкна защитникът Серхио Рамос, който стана герой в „Ел Класико” също в самия край. Той се разписа с глава във втората минута на добавеното време след центриране на Тони Кроос.

Това беше неговият гол номер 5 през този сезон (във всички турнири) - повече от всеки един защитник в испанското първенството.

Иначе Реал изоставаше до 84-ата минута, когато Мариано Диас направи 2:2. Той стана първият футболист от Доминиканската република, който се разписва в Ла Лига.

Другият гол за Реал бе дело на Алваро Мората, който откри резултата в 50-ата минута. С два гола за Депортиво се отличи Хоселу. Той прониза вратата на домакините в рамките само на две минути 63 и 65.