3. Байер гази здраво при Чаби, постигна 11-а победа от 12 кръга в Бундеслигата

Байер гази здраво при Чаби, постигна 11-а победа от 12 кръга в Бундеслигата

"Аспирините" надвиха с 3:0 Вердер

Байер Леверкузен продължава отличната си серия от началото на сезона. „Аспирините“ записаха 11-а победа в Бундеслигата през кампанията при гостуването си от 12-ия кръг на Вердер Бремен, спечелено с 3:0.

Единствената грешна стъпка за тима на Чаби Алонсо е равенство с Байерн, като по този начин Байер е лидер във временното класиране с 34 от 36 възможни точки. Вердер е 12-и с 11.

Още в седмата минута попадение на Виктор Бонифейс не бе признато заради засада. Само две минути по-късно Байер Леверкузен все пак поведе, след като Оливие Дьоман си вкара автогол – 0:1.

В 43-ата минута гостите реализираха и второ попадение. То бе дело на десния бек Жереми Фримпонг, който пое пас от Пиеро Инкапие и с клиничен шут в десния ъгъл покачи преднината на „аспирините“ на 2:0.

В 62-рата минута Марвин Дукш върна надеждите на Вердер, пращайки топката в мрежата на Леверкузен, но радостта на домакините бе кратка, след като ВАР преразгледа ситуацията и стана ясно, че има засада.

В 76-ата минута гостите от Левркузен сложиха точката на спора. Амин Адли намери Алехандро Грималдо, който бе забравен в наказателното поле и с удар под напречната греда отбеляза за крайното 3:0 в полза на Байер.

В 82-рата минута можеше да се стигне и до четвърти гол в мрежата на Вердер Бремен, след като Амин Адли се разписа, но това бе третият гол в мача, който не бе признат заради нередовна позиция.

Три минути по-късно Джъстин Гидеон бе близо до това да върне едно попадение във вратата на Байер Леверкузен, но имаше малшанса да уцели напречната греда.