3. В Манчестър: Интер не се даде на Сити (ВИДЕО)

В Манчестър: Интер не се даде на Сити (ВИДЕО)

Двата отбора започнаха с 0:0 в ШЛ, Де Бройне се контузи

Английският първенец Манчестър Сити и италианският такъв Интер не си вкараха гол и завършиха при резултат 0:0 срещата помежду си на „Етихад“ от първия кръг на Шампионската лига.

Двата отбора изиграха вълнуващ сблъсък, като всеки от тях имаше шанс да спечели, но в крайна сметка сякаш най-справедливо бе равенството и то стана факт в срещата, която бе повторение на финала в турнира от 2023 година.

Тогава Сити спечели с минималното 1:0, докато сега двата отбора взеха по точка в началото на новия формат в ШЛ.

Първият точен удар в срещата дойде в 6-ата минута и бе нанесен от гостите, чийто нападател Маркъс Тюрам стреля силно по диагонала, но не затрудни Едерсон.

Манчестър Сити отговори в 18-ата минута, когато Ерлинг Холанд засече с глава едно центриране, но право в ръцете на вратаря.

В 29-ата минута пък Едерсон бе не успя да изчисти добре топката и тя попадна в Матео Дармиан, който веднага я насочи към мрежата, но Йошко Гвардиол изчисти с глава в корнер.

Не след дълго и вратарят на Интер сгреши при изнасянето, като Холанд пресече паса и подаде към Джак Грийлиш. Той изведе капитана Кевин де Бройне, чийто шут от малък ъгъл бе отразен от Ян Зомер.

При изстрела си обаче белгиецът получи травма и имаше нужда от лекарска помощ като успя да доиграе полувремето, за в началото на второто бе заменен от Илкай Гюндоган.

На терена се появи и Фил Фодън, който записа първото си участие през сезона и в 69-ата минута пропусна най-чистата ситуация в срещата до момента. Тогава английският национал получи пас около точката на дузпата и оставен непокрит отправи изстрел, ала право в тялото на вратаря.

Малко преди това Дармиан пропиля страхотна позиция, опитвайки пас с пета назад, вместо удар, а в 76-ата минута заменилият го Дензел Думфрис осъществи отличен пробив по фланга.

Нидерландецът пусна прострелно центриране към наказателното поле, където Хенрих Мхитарян засече от движение, но над вратата.

В 79-ата минута пък Сити имаше добра възможност, но шутът на Гвардиол бе спасен с вещина от Зомер.

В заключителните минути „гражданите“ се настаниха в половината на своя съперник, но два големи пропуска с глава направи Гюндоган и така в крайна сметка срещата завърши без победител.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 82. Рико Люис, 25. Аканджи, 3. Диас, 24. Гвардиол, 16. Родри, 17. Де Бройне, 20. Бернардо Силва, 26. Савиньо, 10. Грийлиш, 9. Холанд;

Треньор: Хосеп Гуардиола;

Интер: 1. Зомер, 21. Бишек, 15. Ачерби, 95. Бастони, 36. Дармиан, 23. Барела, 20. Чалханоглу, 7. Желински, 20. Аугусто, 99. Тареми, 9. Тюрам;

Треньор: Симоне Индзаги.