3. Барса удари бруталния Атлетико и отново е на точка зад Реал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса удари бруталния Атлетико и отново е на точка зад Реал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси, Неймар и Суарес отбеляза по един гол за каталунците

Барселона победи с 3:1 Атлетико (Мадрид) в буквално кървавото дерби на 18-ия кръг в Примера дивисион. Двубоят бе изпъстрен с нарушения, скандали, подмятания, а феновете на „Камп Ноу” станаха свидетели и на четири попадения.

Неймар и Луис Суарес се разписаха за каталунците през първата част, Марио Манджукич намали в началото на втората от дузпа, но Лионел Меси оформи крайното 3:1 две минути преди края на редовното време.

Преди двубоя аржентинецът бе награден за най-добрият голмайстор в историята на Ла лига. Преди първия съдийски сигнал бяха почетени от жертвите на кървавите атентати в Париж, като двата отбора поискаха и „Справедливост за Топо”.

Каталунците започнаха силно двубоя, като още в 12-ата минута поведоха. Меси и Дани Алвеш разиграха на двойно, аржентинецът центрира, Суарес не успя да засече, но останал непокрит, от няколко метра Неймар промуши топката покрай стража на „дюшекчиите” за 1:0.

Малко по-късно сериозен сблъсък между Хименес и Неймар буквално окървави глезена на бразилеца, но след кратка медицинска интервенция той се завърна на терена.

В 35-ата Луис Суарес направи резултата 2:0 след прекрасен пробив на Меси. Аржентинецът пое топката в средата на терена, премина около 30 метра, изведе Суарес в прекрасна позиция, от която уругваецът не сгреши.

Възпитаниците на Чоло Симеоне излязоха преобразени за втората част. Наложиха натиск още в първите минути и в 56-ата получиха възможност да изпълняват дузпа, след като реферът се хвана на симулацията на Гамес. Зад топката застана Манджукич, който с топовен изстрел прати топката под гредата.

В 68-ата Фернандо Торес направи повторния си дебют за Атлетико, като влезе на мястото на Габи. Ел Ниньо застраши на няколко пъти вратата на Браво, който обаче предотврати най-опасното положение, след като предвидливо напусна голлинията си и пресече подаване на Манджукич към Торес.

Крайното 3:1 отбеляза Лионел Меси след страхотна грешка в отбраната на „дюшекчиите”. Ракитич центрира, Раул Гарсия не успя да изчисти, а вместо това подари топката на Меси, който отблизо не пропусна.

Така, каталунците остават на втората позиция с 41 точки, на точка зад лидера Реал (Мадрид), но и с мач повече. Атлетико (Мадрид) остава на третата позиция с 38.

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)