2. Етър 1924
  3. Етър с първи успех при Росен Кирилов

Етър с първи успех при Росен Кирилов

„Болярите“ удариха Дунав с 2:1 в Трявна

Първа победа под ръководството на новия си треньор Росен Кирилов записа отборът на „Етър”.

„Болярите” надиграха с 2:1 „Дунав” в Трявна, където е на подготовка русенският тим.

Преди това етърци завършиха 1:1 със „Спартак”, като получиха изравнителен гол от дузпа в края на мача.

И трите попадения в Трявна паднаха през първата част. За „виолетовите“ се разписаха Флорент Боджадж и Дани Младенов, а голът за русенци бе отново от дузпа.

Двата състава направиха добър мач като за начало на подготовката.

Още в 5-ата минута „виолетовите” откриха.

Йордан Апостолов центрира отдясно от корнер и Фло Боджадж надскочи пазача си, за да прати с глава топката в далечния ъгъл – 1:0.

„Дунав” успя да изравни в 14-ата минута, когато Стефан Христов напредна отдясно и бе застигнат от Крум Стоянов, който се опита да го спре в пеналта, а реферът Георги Давидов отсъди дузпа.

Христов прати топката в десния ъгъл на Христо Иванов - 1:1.

„Етър” отново поведе в 29-ата минута, когато Крум Стоянов надбяга няколко бранители отляво и центрира.

Вратарят на „драконите“ не се намеси добре и топката стигна до Дани Младенов, който с удар от въздуха вкара за 2:1.

До края и двата тима имаха още възможности, но вратарите се намесваха решаващо или пък топката бе чистена от бранители пред голлинията, така че нови попадения не паднаха.

Огромен интерес към капитана на Етър Георги Александров

"Болярите" са готови да разглеждат оферти за него, ако предложенията са достатъчно добри

РАЗВРЪЗКАТА: Пирин изпадна, Хебър оцеля (ВИДЕО)

Ботев (Вр) на бараж

Нова дата в Етър за вековния юбилей

Ще има мач на звездите

Хебър показа истинското си лице и смачка Етър в Пазарджик, Папазов блесна с два гола (ВИДЕО)