Хебър показа истинското си лице и смачка Етър в Пазарджик, Папазов блесна с два гола (ВИДЕО)

Отборът на Любо Пенев показа изключително качество в мача

Марк-Емилио Папазов вкара два гола, а Шейх Диаманка добави едно попадение за успеха на Хебър Пазарджик с 3:0 при домакинството срещу Етър Велико Търново от 28-ия кръг на еfbet Лига. По този начин „болярите“ са на три мача от това и математически да изпаднат от футболния елит на България.

В 5-ата минута Лазар Марин стреля от границата на наказателното поле на Етър, топката рикошира в крака на Горка Ларучеа, но Мартин Величков след това успя да се намеси и да избие топката в корнер.

Първият точен удар в очертанията на вратата на Хебър бе в 10-ата минута, но Петър Дебърлиев нямаше проблеми да спаси удара на Карсела.

Четири минути по-късно Дидис Лютумба Пита финтира Божидар Пенчев, след което стреля от границата на наказателното поле на Хебър, но Дебърлиев плонжира и изби в корнер. След центрирането от корнер в наказателното поле на Хебър, над всички се извиси Мартин Моран, но Дебърлиев отрази удара му.

Хебър поведе с 1:0 срещу Етър Велико Търново в 17-ата минута. Лазар Марин с дълъг диагонален пас намери Марк-Емилио Папазов, който след това финтира Мартин Николов и с много премерен диагонален удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Мартин Величков.

След гола домакините продължиха да атакуват и в 23-ата минута слаб изстрел на Георги Каракашев попадна в ръцете на Величков. Три минути след това Йоан Н’Зи стреля от дистанция, но твърде слабо, за да затрудни вратаря на гостите.

Марк-Емилио Папазов направи пробив по левия фланг в 58-ата минута, след което стреля от границата на наказателното поле на Етър, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Величков.

Йоан Н'Зи центрира от фал в наказателното поле на Етър, където Лазар Марин успя да закачи топката, но Мартин Величков се намеси и успя да избие в корнер.

Етър остана с човек по-малко на терена в 70-ата минута. Георги Александров бе изгонен за втори жълт картон, след като извърши нарушение срещу Ангел Бастунов.

Хебър удвои своята преднина в 78-ата минута. Йоан Н'Зи отне топката от Крум Стоянов, след което подаде към Марк-Емилио Папазов, който бе изведен сам срещу Мартин Величков и вкара за 2:0.
В четвъртата минута от продължението Диаманка оформи крайния резултат.

Хебър – Етър 3:0
1:0 Папазов 17
2:0 Папазов 78
3:0 Диаманка 90+4

Хебър: 1. Петър Дебърлиев – 5. Марин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин – 17. Марк-Емилио Папазов, 21. Божидар Пенчев, 99. Георги Каракашев, 8. Красиан Колев, 75. Йоан Н'Зи – 10. Ангел Бастунов – 9. Николас Пенев

резерви: 32. Боян Загорски - 11. Атанас Кабов, 13. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 77. Октай Хамдиев, 14. Олексий Збун, 84. Стилиян Тисовски, 29. Шейх Диаманка, 18. Иван Дишков

старши треньор: Любослав Пенев

Етър Велико Търново: 22. Мартин Величков – 2. Хосекарлос Ван Ранкин, 4. Георги Александров (К), 44. Принс, 77. Мартин Николов, 6. Горка Ларучеа, 8. Мартин Моран, 13. Дидис Лютумба Пита, 94. Жан-Марк Тибуе, 18. Йоаким Карсела, 9. Иван Василев

резерви: 12. Кристиян Секулич – 15. Георги Ангелов, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов, 5. Келиан Гесум, 24. Шахредин Букхолда, 17. Атанас Атанасов, 10. Ловре Кнежевич, 35. Луис Кордова