2. Други спортове
  3. Сопита Танасан спечели първата категория във вдигането на тежести

Сопита Танасан спечели първата категория във вдигането на тежести

Тайландката взе златото с двубой от 200 килограма

Тайландката Сопита Танасан спечели първия златен медал в дисциплината вдигане на тежести от олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като завърши на първо място в женската категория до 48 килограма. След като Танасан стана четвъртата тайландка със златен медал в историята в тази дисциплина, със сребро завърши индонезийката Шри Агустиани, а бронзът спечели японката Хироми Мияке.

21-годишната Танашан спечели златния медал с лекота, след като само преди седмица основната ѝ конкурентка Чжъхуей Хоу от Китай се оттегли от надпреварата заради травма в коляното. Тя беше заместена от Супин Мън, която обаче ще се състезава в тежката категория.

Друга съперничка на златната медалистка - Ти Хуен Вуон, не записа името си сред завършилите след три неуспешни опита още в изхвърлянето.

В тази дисциплина Танасан завърши с най-добър опит на 92 килограма, а в изтласкването тя записа 108 килограма и спечели златния медал в Рио с двубой от 200 килограма. Със 192 (85/107) остана Агустиани, докато Мияке завърши със 188 (81/107).

Освен първи златен, медалът е и дебютен за тайландците в Рио де Жанейро. Очакват се обаче още отличия от тежката атлетика и бокса, които са единствените дисциплини, в които Тайланд е печелил олимпийски титли.

1. Сопита Танасан (Тайланд) - 200 (92/108) килограма

2. Шри Агуастиани (Индонезия) - 192 (85/107)

3. Хироки Мияке (Япония) - 188 (81/107)

4. Беатрис Пирон (Доминиканска република) - 187 (85/102)

5. Маргарита Елисеева (Казахстан) - 186 (80/106)

6. Морган Кинг (САЩ) - 183 (83/100)

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната