2. Други спортове
  3. Сър Брадли Уигинс стана първият британски спортист в историята с осем олимпийски медала

Той помогна на Великобритания да спечели с нов световен рекорд отборното преследване по колоездене на писта

Сър Брадли Уигинс стана първият британски спортист с осем олимпийски медала в историята. 36-годишният Уигинс помогна на Великобритания да спечели с нов световен рекорд отборното преследване по колоездене на писта на Игрите в Рио де Жанейро и заслужи пета олимпийска титла в кариерата си. Той също така има още един сребърен и две бронзови отличия в петте си участия на Олимпиади, като така изпревари друг колоездач Сър Крис Хой, който има седем медала (6 златни и 1 сребърен).

В повторение на финала от Лондон 2012 островитяните отново спечелиха срещу квартета на Австралия, като поставиха втори световен рекорд за деня. Едуард Кланси, Стивън Бърк, Оуейн Дъл и Сър Брадли Уигинс финишираха на финала за 3:50.265 минути, като подобриха върховото си постижение от 3:50.570 минути от сериите по-рано днес. Британците изоставаха в първите 3250 метра, но с мощен финален спринт в последните 750 метра отново стигнаха до златото.

Австралия завърши за 3:51.008 минути на финала. В спора за третото място квартетът на Дания завърши за 3:53.789 минути и победи убедително с 2.964 секунди тима на Нова Зеландия, като взе бронза както и на последното световно първенство.

колоездене на писта, отборно преследване, мъже:

1. Великобритания (Едуард Кланси, Стивън Бърк, Оуейн Дъл и Сър Брадли Уигинс) - 3:50.265 минути - световен рекорд

2. Австралия - 3:51.008

3. Дания - 3:53.789

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната