2. Други спортове
  3. Красен Кралев награди европейските шампиони по канадска борба

Красен Кралев награди европейските шампиони по канадска борба

Поздравявам федерацията, че работи за физическата активност и на съгражданите ни в неравностойно положение, допълни министърът

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетни медали на ММС европейските шампиони по канадска борба от приключилото в София първенство за юноши, девойки, хора с увреждания, мъже и жени.

Сашо Андреев спечели титлите на лява и дясна ръка в категория до 90 кг. Митко Петров триумфира на дясна ръка в категория до 110 кг. На лява и дясна ръка в категория до 60 кг при жените с увреждане на слуха златни медали спечели Лада Хаджиева.

Павел Кръстев пък триумфира в категория + 100 кг при мъжете с увреждане на зрението. Почетни медали получиха и треньорите Вероника Бонкова и Георги Благов. България спечели общо 33 отличия от шампионата в София.

„Канадската борба е спорт с огромни традиции в България и Вашите успехи не са изненада. Поздравявам Ви за представянето и Ви желая да сте здрави и да печелите още много победи.

Вашият спорт е много атрактивен, но и лесно достъпен за хора с увреждания и аз поздравявам федерацията, че работи за физическата активност на съгражданите ни в неравностойно положение“, каза Кралев.

На срещата в кабинета на министъра присъства и президентът на Българската и Световната федерации по канадска борба Асен Хаджитодоров, който му благодари за подкрепата и за успешното реализиране на съвместната програма за хора с увреждания.

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната