2. Други спортове
  3. Клубни шампиони на България по шахмат станаха ШК „Найден Войнов” при мъжете и ЦСКА при жените

Това определиха крайните резултати от приключилото днес Държавно отборно първенство по шахмат в черноморския курортен комплекс Албена

Клубни шампиони на България по шахмат за 2010 г. станаха ШК „Найден Войнов” при мъжете и ЦСКА при жените. Това определиха крайните резултати от приключилото днес, 02.06. (сряда), Държавно отборно първенство по шахмат, което се проведе в черноморския курортен комплекс Албена. Осемте най-елитни отбора при мъжете и жените премериха сили в много оспорвана и интригуваща борба за победа в едно от най-важните състезания в календара на Българската федерация по шахмат.

8. Михаил Тал

От елитната група при мъжете отпаднаха отборите на ШК „Лукойл-Нефтохимик” и ШК „Марица-Пловдив”, а тяхното място се заема от ШК „Спартак Плевен XXI” и ШК „Абритус”. При жените отпадат клубовете ШК „Кракра Пернишки” и ШК „Михаил Тал”, като новите попълнения в дамския елит са ШК „Виктори” и ШК „Георги Даскалов”.

Тази година организаторите отчетоха присъствието на изключително силни майстори на шахматната дъска- общо 26 гросмайстори и 39 международни майстори.

Особено голяма беше интригата в мъжката версия на първенството, където сочената за фаворит звездна селекция на ЦСКА остана на второ място.

Както вече ви информирахме първенството е прелюдия към открития шампионат за купа „Албена”, който започва утре, 3-ти юни (четвъртък). Тази година той е част от веригата „Балкан Гран При” и се очаква силно международно присъствие. (БТА)
Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната