Черно море запази второто си място в Елитната група до 17 г.

Моряците отстъпиха пред Монтана като гости с 1:2

Изненадваща загуба с 1:2 допуснаха юношите младша възраст на Черно море в мач от 28 кръг на елитната юношеска група до 17 години в Монтана.

Проблемите за моряците започнаха още по пътя когато автобуса на варненци се развали. Благодарение на старши треньора на мъжкия отбор на Монтана варненеца Атанас Атанасов и шофьора на отбора, състезателите са били извозени до хотела. Самият мач се е игра в много горещо време.

Още в осмата минута домакините поведоха в резултата, а до края на полувремето черноморци имаха малшанс и не стигнаха до попадение. В 48-та минута Алекс Стефанов все пак изравни, но в ответната атака с далечен изстрел домакините отново поведоха.

Според наставника на Черно море Тодор Марев до края на мача футбол не се е играл като един от асистент арбитрите е имал много странни отсъждания. Треньорът на моряците определи срещата като най-слабата за отбора му и не търси оправдание в арбитрите, а причините за проблемите са комплексни. Като цяло домакините са търсили повече победата и са показали повече борбеност.

Тодор Марев се извинява и на феновете за разочароващия резултат. Въпреки загубата моряците остават втори с 63 точки на пет пред основния конкурент Септември, а в последните два кръга от първенството отбора гостува на Левски-Раковски и приема Лудогорец.

Ето го и състава на Черно море: Иван Дичевски, Виктор Попов, Синан Ахмедов, Алекс Стефанов, Петър Вуцов, Александър Цариградски, Йордан Радев, Георги Топалов, Мартин Дичев (Алекс Георгиев), Дани Димов, Мартин Минчев