3. Черно море загря за реванша в Европа с победа над Септември (ВИДЕО)

Черно море загря за реванша в Европа с победа над Септември (ВИДЕО)

"Моряците" спечелиха с 2:0 на "Тича"

Черно море загря за реванша в Европа с победа над  Септември (ВИДЕО)

Черно море постигна първата си победа през сезона, налагайки се с 2:0 у дома на стадион „Тича“ във Варна срещу новака Септември София. И двете попадения паднаха през втората част, като Исмаил Иса бе точен в 55-ата минута, а в 87-ата Мазир Сула оформи крайния резултат.

Този успех идва навреме за „моряците“, за които предстои реванш в Лигата на конференциите срещу Апоел Беер Шева на „Хювефарма Арена“ в Разград в четвъртък, 1 август, от 20:30 часа. Първият двубой, който бе игран на Градския стадион в Ловеч, завърши наравно 0:0.

Черно море е с 4 точки, колкото имат Ботев Пловдив, Спартак Варна, Локомотив Пловдив и Берое, на две зад лидера Левски. Септември остава с 0 точки, заедно със Славия, Хебър и Ботев Враца. В следващия кръг „моряците“ са гости на Локомотив София, а столичани приемат ЦСКА 1948.

В шестата минута Мартин Христов върна доста нескопосано към Димитър Шейтанов, като топката се оказа встрани от вратаря, след което изглеждаше се насочва към вратата, но за радост на столичани до автогол не се стигна и топката излезе в корнер, от който не последва опасност.

В 10-ата минута Асен Дончев получи отдясно и подаде остро в наказателното поле към Едгар Пашеко, който опита да вкара с пета, но Димитър Шейтанов не се затрудни. Минута след това стражът на столичани се справи с далечен шут на Дончев.

В 27-ата минута Черно море организира добро нападение отдясно. Васил Панайотов се включи от втора позиция и получи в наказателното поле, след което върна топката към Мазир Сула, който отправи удар от около 12 метра, но защитник на Септември изби.

В 39-ата минута се стигна до добра атака за Септември, при която Фаустас Степонавичюс нанесе удар, стигна се до рикошет и топката излезе в корнер, но от него не излезе нищо по-сериозно.

Десет минути след началото на второто полувреме Черно море излезе напред в резултата. Васил Панайотов пусна диагонален пас наляво към Мазир Сула, който напредна по крилото и с външен фалц намери Исмаил Иса, който засече от въздуха и прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 62-рата минута центриране от левия фланг срещна ръката на Георги Върбанов, но съдийската бригада не видя основания за дузпа и се стигна до корнер за Черно море. Мазир Сула центрира на първа греда към Васил Панайотов, който отправи удар с глава, но топката се удари в левия страничен стълб.

В 70-ата миинута Черно море изпълни заучено корнер. Андреяс Калкан подаде към Васил Панайотов, който нанесе силен удар от движение от над 20 метра, но прати топката покрай вратата.

В 79-ата минута Мазир Сула получи извеждащо подаване зад отбраната на Септември и бе съборен от Кубрат Йонашчъ, който бе последен в отбраната, но изкара късмет да не получи червен картон, тъй като полузащитникът на домакините бе в положение на засада.

В 85-ата минута Дуду направи добър пробив по десния фланг, навлезе в наказателното поле и шутира към далечния десен ъгъл от нелоша позиция, но Димитър Шейтанов успя да избие. Брено Тейшейра пое топката, но се забави и не успя да нанесе удар, върна към Васил Панайотов, който все пак се пробва, но бе неточен.

Няколко секунди след това Черно море имаше нова добра възможност да затвори мача, след като Брено получи отляво и нанесе удар към близкия ляв ъгъл, но Шейтанов спаси. Малко след това пък Андреяс Калкан пробва късмета си от около 20 метра, но топката премина встрани от вратата на Септември.

В 87-ата минута логичното се случи и Черно море реализира второ попадение. Дуду пусна към Виктор Попов, който отдясно даде успореден пас, Васил Панайотов интелигентно остави топката за Мазир Сула, а той с хубав шут в долния десен ъгъл покачи на 2:0.

"Моряците" имаха възможност да реализират и трето попадение, след като Мартин Христов допусна грешка и току появилият се от пейката Мартин Милушев отне, след което нанесе точен удар, но право в ръцете на Димитър Шейтанов.

ЧЕРНО МОРЕ - СЕПТЕМВРИ 2:0
1:0 Исмаил Иса 55
2:0 Мазир Сула 87

Състави:

Черно море: 33. Пламен Илиев – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Дани Мартин, 8. Асен Дончев, 23. Едгар Пашеко, 5. Начо, 71. Васил Панайотов (К), 10. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса, 6. Виктор Попов

Резерви: 84. Християн Славкоя, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 27. Даниел Димов, 11. Дуду, 2. Цветомир Панов, 7. Брено Тейшейра, 16. Андреяс-Кристиан Калкан

Треньор: Илиан Илиев

Септември: 21. Димитър Шейтанов (К) – 7. Николай Дросев, 18. Кубрат Йонашчъ, 26. Мартин Христов, 27. Георги Върбанов, 10. Маниумол Ачол, 28. Франк Ландри, 22. Виктор Тейстер, 20. Фаустас Степонавичюс, 17. Кевин Беманга, 11. Ивайло Михайлов

Резерви: 24. Владимир Иванов - 9. Валентин Доцев, 6. Виктор Очаи, 14. Жан-Пиер Да Силва, 5. Михаил Полендаков, 23. Никола Величковски, 13. Страхиня Керкез, 25. Александър Джамов