Черно море загуби морското дерби срещу Черноморец (Бургас)

Юношите старша възраст на „моряците“ паднаха с 0:3

В среща от 31-ия кръг в Елитната ни група до 19 години юношите старша възраст на „Черно море“ допуснаха изненадващо поражение при гостуването си на „Черноморец“ (Бургас) с 0:3.

Първото полувреме бе равностойно, като в 25-та минута домакините се възползваха от грешка при една контраатака на варненци и прехвърлиха вратаря Павлин Евтимов за 1:0. В 60-та минута втора грешка в отбраната на гостите доведе до 0:2. „Моряците“ се опитаха да реагират и да върнат попадение и създадоха няколко положения, които не успяха да реализират. В 74-та минута обаче опитите на варненци бяха попарени, когато резултатът стана класически.

За Медийна група „Черно море“ наставникът на „моряците“ Тодор Каменов заяви, че е разочарован от безотговорното поведение на своите играчи, които са отстъпили във всички единоборства и не са показали борбения „моряшки“ дух.

Следващата неделя (15 май) от 16:30 часа „Черно море“ приема другият бургаски тим – „Нефтохимик“.

„Черно море“ 19: Павлин Евтимов, Светослав Павлов, Николай Николаев, Цанко Иванов, Марин Сираков (65 Никола Тодоров), Емил Янчев, Георги Георгиев (46 Кристиан Петков), Николай Богданов, Румен Касабов, СЛави Славов, Момчил Милков (65 Влад Михайлов).