2. Черно Море
  3. Черно море ще спира пропадането срещу Дунав

Черно море ще спира пропадането срещу Дунав

Двата отбора излизат един срещу друг в битка за четвъртото място

Черно море приема днес Дунав Русе в директна битка за четвъртото място в Първа лига. Ако Лудогорец триумфира и с купата, то може да даде право на участие на бараж за Лига Европа срещу седмия. В момента двата тима имат по 46 точки, като драконите са с предимство в преките мачове - спечелиха два като домакини в Разград (3:0 и 1:0) u един загубиха (0:1).

Старши треньорът на варненци Георги Иванов-Гонзо се надява, че пропадането на тима му ще спре. В последните си 6 мача моряците загубиха 5 и победиха само веднъж -3:2 над Локомотив Пловдив в Каварна. Това ще е трето поредно домакинство за Черно море. В предишните две отборът отстъпи с по 0:1 на Левски и ЦСКА.

Равенство между Морето и Дунав днес ще е самоубийствено и за двата тима, тъй като Локо Пд е само на точка зад тях, а в следващите два кръга ги приема последователно. Именно тези два тура са очаква да решат до голяма степен битката за четвъртото място. След изтърпяно наказание в състава на домакините се завръщат крайните защитници Ондрей Сукуп и Михаил Венков. Санкциониран от мача с армейците е Стефан Станчев. Именно неговото място на десния бек ще заеме Сукуп. Младият Мартин Костадинов ще седне на пейката. След като Траян Траянов напусна варненци, като централен защитник ще бъде преквалифициран вътрешният халф Тодор Паланков, който ще си партнира с Пламен Николов.

Единственото колебание на Гонзо по отношение на състава е на кого да заложи на дясното крило - Пируло или Уго Секо. "Срещаме се в директен двубой с отбор, който се бори за 4-ото мястото. Беше важно да се възстановим, защото Дунав имаше с ден повече за почивка от нас. В сряда ще направим нужното да победим", каза старши треньорът на Черно море Георги Иванов-Гонзо преди сблъсъка в Каварна.

"Искам да си подаваме топката, а не да ритаме напред и после да тичаме като мухи без глави", заяви пък капитанът на варненци Георги Илиев.
Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата