3. В Пазарджик: Пирин с първа победа за сезона (ВИДЕО)

В Пазарджик: Пирин с първа победа за сезона (ВИДЕО)

Хебър падна от „орлетата“ за трети пореден път

Пирин (Благоевград) постигна първата си победа за сезона, след като спечели с 2:1 визитата си на Хебър в Пазарджик от IX кръг на футболната ни efbet Лига.

„Орлетата“, които единствени в групата на майсторите нямаха успех до момента, се наложиха с попадения на Борис Тютюков (51) и 19-годишния си талант Мартин Бачев (67), докато точен за домакините бе Николас Пенев (55).

Така гостите прекъснаха серията си от 5 загуби и 7 срещи без отбелязан гол, като успяха да победят за трети пореден път своя опонент през календарната година.

Със спечелените 3 точки те вече имат 4, докато Хебър остана с 11 в своя актив.

Срещата на стадион "Георги Бенковски" започна равностойно. След точно десет минути игра Олексий Збун шутира от малък ъгъл, но Максим Ковальов нямаше проблеми и отрази удара му. Седем минути по-късно Ковальов направи сериозна грешка, но домакините не успяха да се възползват от възможността.

В 35-ата минута Роберт Мазан не успя да затрудни Ковальов след изпълнение на свободен удар. В добавеното време на първата част Максим Ковальов отново се намеси на два пъти, за да запази вратата си без попадение.

Гостите от Благоевград успяха да поведе в резултата в 50-ата минута. Айуб Абу подаде за Борис Тютюков, който на скорост се справи се с трима защитници и я изпрати във вратата на домакините за 0:1.

Радостта на гостите беше кратка, като в 56-ата минута пазарджиклии успяха да изравнят. Георги Вълчев пое топката с гръб към вратата, обърна се и върна към Никълъс Пенев, който реализира второто си попадение в Първа лига.

Пирин отново поведе в резултата чрез Мартин Бачев, който се възползва от центриране на Венцислав Бенгюзов фаул и с диагонален шут осигури ценния успех за гостите

До края на срещата домакините пропуснаха няколко изгодни възможности за изравняване.

Хебър - Пирин 1:2
0:1 Борис Тютюков (51)
1:1 Николас Пенев (55)
1:2 Мартин Бачев (67)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ХЕБЪР: 32. Матвей Игонен, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 33. Стефан Цонков, 7. Георги Вълчев - (К), 44. Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов, 8. Карлос Охене, 17. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов, 14. Олексий Збун;

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 21. Марсел Канади, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски, 5. Мартин Михайлов, 9. Георги Николов;

Треньор: Любослав Пенев;

ПИРИН: 12. Максим Ковальов – 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров (К), 29. Мартин Бачев, 16. Андрей Йорданов, 8. Дмитро Семенив, 73. Венцислав Бенгюзов, 11. Иван Тасев, 17. Борис Тютюков, 20. Аймен Суда, 19. Юго Комано;

Резерви: 1. Марио Кирев – 25. Илиан Костов, 13. Мартин Атанасов, 33. Симеон Александров, 9. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн, 18. Велислав Минков, 30. Любомир Тодоров, 10. Данил Кондраков, 7. Владимир Медвед;