3. ЦСКА с първо равенство в Турция

ЦСКА с първо равенство в Турция

"Червените" остават с 10 души в 87-ата минута, поляците удрят греда

ЦСКА извъртя нулево равенство с полския елитен Гурник Забже в петата си контрола от подготвителния лагер в Сиде, Анталия. В 3-ата минута Каспарик удари напречната греда, а най-добрата възможност за тима на Милен Радуканов пропиля Спас Делев в 13-ата минута, когато се освободи в наказателното поле от съперника, но вместо да шутира веднага, тръгна да финтира вратаря и загуби контрол върху кълбото. „Червените” останаха с десет души в самия край на проверката, след като Борис Галчев си изкара набързо два жълти картона.

Милен Радуканов бе извършил цели 8 промени спрямо предишния мач – победата 3:2 над Амкар. Само Грило, Галчев и Делев запазиха своите места в титулярната единайсеторка.

Още преди двубоя стана ясно, че по решение на треньорското ръководство на ЦСКА записаният първоначално като титуляр Грегъри Нелсън бе заменен от Фабрицио Грило. Холандецът изобщо да взе участие в този двубой.

През първото полувреме освен споменатите положения, не се случи нищо запомнящо се, като играта бе равностойна.

През втората част Сашо Тонев и Маркиньос отправиха удари към вратата на съперника. При първия топката мина над напречната греда, а при втория вратарят на поляците отрази.

В 81-ата минута Маркиньос имаше нов шанс да отбележи, но отново стражът на Гурник отрази с мъка и с това запази до края нулевото равенство.

Във вторник е последната контрола на ЦСКА на турска земя. Тогава съперник на „армейците” ще бъде Васлуй на Станислав Генчев и Живко Миланов. Спарингът е с начален час 17:00.

ЦСКА: 12. Иван Караджов, 6. Джузепе Акуаро ( 4. Костадин Стоянов – 46’), 8. Румен Трифонов, 19. Апостол Попов, 25. Йордан Минев ( 11. Иван Бандаловски – 46’), 5. Тодор Янчев-к ( 20. Петър Стоянов – 73’), 18. Борис Галчев, 24. Александър Тонев ( 16. Никола Радулович – 82’), 28. Маркиньос, 30. Фабрицио Грило ( 14. Станислав Костов – 46’), 7. Спас Делев

"Има и такива мачове", обяви президентът на БФС

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив

Венци Стефанов: Нашият отбор има бъдеще и ще продължи да надгражда