3. ЦСКА с нова победа в Турция - 3:2 над Амкар Перм

ЦСКА с нова победа в Турция - 3:2 над Амкар Перм

Здравко Чавдаров допусна куриозен гол, Нелсън, Делев и Радулович на висота

ЦСКА постигна поредна победа в контролите на тима на турска земя. „Червените“ надиграха с 3:2 руския Амкар Перм в Сиде, Анталия.

Трябва да се отбележи обаче, че съперникът на българския отбор игра по-рано контрола с чешки отбор, която спечели и във втората си среща за деня пусна съответно втория си състав. Милен Радуканов обаче също излезе с малко различно лице в сравнение с преди и имаше четири промени спрямо двубоя с Металург Донецк.

Срещата започна с ранен гол. Още в 5-ата минута Спас Делев откри резултата. Грегъри Нелсън намери нападателя, който навлезе в наказателното поле с няколко крачки и с премерен удар откри резултата.

Десет минути след това руснаците, които играха без българите в състава си, изравниха. Джуканов с плътен удар възстанови равенството след грешка в отбраната на "червените" и удар малко извън наказателното поле в долния ляв ъгъл на вратата.

В 26-ата минута Здравко Чавдаров направи неприятна грешка. Вратарят бе излязъл сериозно напред и допусна Хуго да го прехвърли от центъра на терена.

Футболистите на ЦСКА обаче не униха от попадението. Още в 31-ата минута резултатът бе изравнен. Грегъри Нелсън беше на точното място в точното време след продължителна атака на "червените" от много малък ъгъл простреля Гершов.

Малко след гола пък Клашников от Амкар бе изгонен за два жълти картона, но бе заменен от съотборник, за да бъде доиграна срещата 11 на 11.

След подновяването на играта, „червените“ отново както и в началото вкараха бърз гол. Спас Делев изведе отлично Радулович зад отбраната на Амкар, а последният, след като излъга вратаря, с последни усилия вкара от малък ъгъл. След гола българите започнаха да диктуват темпото до края на мача.

В 68-ата минута Радулович можеше да вкара втори гол, след като бе изведен сам срещу Шумайло, но стреля силно право в него.

В последните минути след грешка на Коста Янев пък и Амкар имаше възможност да изравни, но в крайна сметка това не се случи и резултатът остана непроменен.

Контролите на ЦСКА в Турция:

06.02 ЦСКА - Черноморец (Одеса) - Хотел Старлайт (Сиде) - 1:0

08.02 ЦСКА - Металург (Донецк) - Хотел IC Santai (Белек) - 1:0

09.02 ЦСКА - Амкар (Перм) - 17:00 ч. - Спортен център Емирхан (Сиде) - 3:2

12.02 ЦСКА - Гурник (Забже) - 17:00 ч. - Хотел Blue Waters (Сиде)

15.02 ЦСКА - Васлуй (Румъния) - 17:00 ч. - Спортен център Папилон (Белек)

"Има и такива мачове", обяви президентът на БФС

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив

Венци Стефанов: Нашият отбор има бъдеще и ще продължи да надгражда