3. Томи Костадинов поведе Литекс към първи успех в Турция (ВИДЕО)

Томи Костадинов поведе Литекс към първи успех в Турция (ВИДЕО)

Шампионите надвиха румънския Петролул с 2:1 в контрола

Литекс постигна първа победа в Турция. Шампионите надделяха с 2:1 над румънския Петролул, съобщи официалният сайт на българския футболен шампион.

Ловчанлии имаха превъзходство през целия мач, като младите футболисти се включиха повече от добре. Томи Костадинов откри резултата още в 7-ата минута.

Северните ни съседи изравниха в 30-ата. Литекс стигна до пълния успех в 72-ата минута, когато получи право да изпълни дузпа.

Зад топката застана Момчил Цветанов, който хладнокръвно реализира. „Оранжевите“ можеха да постигнат още по-изразителен успех, но Янаки Смирнов пропусна от чиста позиция с глава.

Така активът на шампионите на лагера в югоизточната ни съседка е три загуби и една победа. Във вторник тимът среща датския Сьондерийске в последна проверка, а в четвъртък се прибира в България.

Съставът на Литекс: Александров, Динчев, И. Миланов, Бодуров, Божиков, Жос, Цветков, Костадинов, Ваюши, Тодоров, Цветанов (Николов, Конов, Колев, Здравчев, Руменов, Смирнов);

"Има и такива мачове", обяви президентът на БФС

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив

Венци Стефанов: Нашият отбор има бъдеще и ще продължи да надгражда