3. Сливен и Берое взеха по точка в скучен мач – 1:1

Сливен и Берое взеха по точка в скучен мач – 1:1

Игнатов изведе домакините напред още в 5-та минута, а Андонов оформи крайното 1:1 в 26-ата.

Отборите на Сливен и Берое не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1 в доста скучен за наблюдаване мач. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” в града под сините камъни и бе последна от програмата на 11-ия кръг на родната „А” група. Игнатов изведе домакините напред още в 5-та минута, а Андонов оформи крайното 1:1 в 26-ата.

Срещата започна ударно за домакините, които успяха да открият резултата още в 5-та минута. Тогава Илия Илиев центрира от корнер, топката бе избита на дъгата, където Игнатов засече с топовен шут кълбото и то влезе в долния ляв ъгъл на Пейков.

Въпреки попадението темпото на игра продължи да бъде много бавно, а голови положения пред двете врати липсваха. В 26-ата минута Пепи Димитров изведе Георги Андонов зад гърба на отбраната на домакините, а вторият изравни с хубав прехвърлящ удар.

До края на първата част се запомни само един изстрел на Бачев отдалеч, който излезе в аут и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Второто полувреме също бе постно откъм качествени изпълнения, а първият точен удар дойде в 50-ата минута, когато Слави Жеков стреля от далечна дистанция от фаул, но право в ръцете на Караманов. В 61-ата минута старозагорци пропуснаха най-чистото си положение през втората част, когато Тодоров изрита топката от своята половина, тя прехвърли цялата отбрана на домакините и попадна на волето на Писаров, но Караманов показа страхотен рефлекс, спасявайки с крак. Три минути по-късно Въндев и Христов направиха хубаво двойно подаване, което завърши с шут на бившия нападател на Локомотив (Пловдив), който попадна в обятията на Пейков.

В 86-ата минута Христов от домакините стреля от границата на наказателното поле, но кълбото прелетя над вратата на Берое. До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и така двата Сливен и Берое поделиха точките, завършвайки 1:1.

Класиране в "А" група след изиграването на мачовете от 11-ия кръг.