3. Локомотив (Мз) не пожали съименника си от Пловдив - 2:0 като гост

Локомотив (Мз) не пожали съименника си от Пловдив - 2:0 като гост

Локомотив (Мездра) постигна впечатляваща победа с 2:0 като гост над съименника си от Пловдив. На негостоприемния стадион в квартал "Лаута" играчите на треньора Георги Тодоров показаха добра игра и заслужено спечелиха трите точки. Головете за гостите вкара младежкия национал Макенджиев и намиращия се в страхотна форма халф Илия Илиев

Локомотив (Мездра) постигна впечатляваща победа с 2:0 като гост над съименника си от Пловдив. На негостоприемния стадион в квартал "Лаута" играчите на треньора Георги Тодоров показаха добра игра и заслужено спечелиха трите точки. Головете за гостите вкара младежкия национал Макенджиев и намиращия се в страхотна форма халф Илия Илиев.

Транспарантите, издигнати от привържениците на Локо Пловдив, гласящи "Галя, твоите "съветници" ни съсипаха" и "Лаута не е автогара", бяха повече от показателни за текущата ситуация пловдивския тим. Проблемите в управата на Локомотив дадоха и своето отражение върху играта на отбора, свидетелство, за което бе и фактът, че първият отправен изстрел в очертанията на вратата, пазена от Станев, дойде в 40-ата минута от първото полувреме.

Срещата предложи лошо начало за гостите от Мездра – в 12-ата Георги Тодоров бе принуден да замени Николов с Каранейчев.
Малко по-късно падна и първото попадение в срещата. В 24-ата минута отличилият се с асистенция и гол Илия Илиев центрира от ъглов удар и вследствие на недоброто изчистване на защитата, топката попадна в останалия непокрит Макенджиев, който стреля по земя и откри резултата.

Домакините отправиха първия си точен изстрел едва в 40-ата минута. Негов автор бе Даксон да Силва, който не успя да затрудни стража на гостите.

Второто полувреме започна при същото статукво, при което завърши и първото. На почивката в отбора на домакините бе извършена смяна, след която мястото на Караманов бе заето от Заков.

Капитанът Даксон се отличи като най-опасният футболист в тима на „смърфовете”. В рамките на 5 минути между 50-ата и 55-ата домакините на два пъти застрашиха вратата на Локо (Мз). В първата ситуация Даксон центрира към Анатоли Тодоров, който отправи изстрел от воле, но Станев бе на ниво. В 55-ата минута отново Даксон със силен изстрел пропуска да отбележи.

Минута по-късно Горанов замени Писаров за домакините, а в 59-ата Руи Мигел отстъпи мястото си на Ангелов за Локомотив Мездра.

В 70-ата минута Илия Илиев реши двубоя в полза за своя тим. След самостоятелен пробив той се озова сам срещу Акалски и след рикошет в крака на Милиев топката се озова в мрежата.
В 80-та минута Страти Илиев остави отбора на Локо (Мз) с човек по-малко на терена след като получи второ официално предупреждение.

Въпреки численото превъзходство „железничарите” не предложиха почти никакви креативни решения в нападение, като резултатът остана непроменен до края на срещата.
След този кръг, Локо Пд заема 14-то място актив от 10 точки, същият като съгражданите си  Ботев. Локо Мездра пък се изкачва нагоре като вече е на седма позиция със 17 спечелени точки.

Стартови състави:

Локо Пд: Акалски, Мечечиев, Милиев, Сечков, Йошев, Горанов (Писаров), Милотинович (Том), Караманов (Заков), Тодоров, Даксон – к, Делибашич

Локо Мз: Марков, Макенджиев, Христозов, Цветкович, С.Илиев, Симонович (Филипов), И.Илиев, Д.Силва, Руи Мигел (Ангелов), Ат.Николов