3. Левски с престижна победа над Цървена звезда в контрола - 2:0

Левски с престижна победа над Цървена звезда в контрола - 2:0

Левски спечели престижна победа над сръбския гранд Цървена звезда с 2:0 в контролна среща, играна край кипъркия град Ларнака.

Левски спечели престижна победа над сръбския гранд Цървена звезда с 2:0 в контролна среща, играна край кипъркия град Ларнака.

"Сините" изиграха добър двубой и заслужено победиха с голове на Дарко Тасевски в 21-ата минута и Георги Христов в 64-ата.

Българският вицвшмпион имаше късмет да поведе в резултата при първата си по-сериозна атака към вратата на Стаменкович. Това се случи в 21-ата минута, когато мароканецът Тиберканин центрира отлично към Тасевски и за македонеца не бе трудно да насочи топката във вратата на сърбите - 1:0.

Малко по-късно Георги Сърмов имаше шанс да удвои, но Стаменкович отрази удара му с глава. Така Левски се оттегли с гол преднина на почивката, а през второто полувреме бяха направени редица корекции в съставите.

След спокойно начало на втората част, дойде 64-ата минута, когато Левски вкара втория си гол в срещата. Негов автор бе направилият неубедителен есенен полусезон Георги Христов, Пловдивчанинът се възползва от пас на Мирослав Иванов - Деко и удвои преднината на тима си - 2:0.

Първите си минути за Левски изигра и дошлият от ЦСКА португалец Фелипе Да Коща, който не се отличи с нищо особено в първия си мач за тима от "Герена".

ЛЕВСКИ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 2:0

Стадион: "Алфа Спорт Център", зрители - 72

Съдия: Андро Нику

Голмайстори: 1-0 Дарко Тасевски (21'), Георги Христов (64')

Състави:

Левски: 31. Ц. Димитров 3. Миланов 23. Бистрон 2. Генев 25. Вагнер 8. Сърмов 45. Гаджев 22. Тасевски 24. Н. Димитров 6. Тиберканин 9. Г. Иванов

Резерви: 12. Митрев 21. Зе Соарес 15. Бензукан 10. Жоазиньо 16. Огнянов 30. Балтанов 18. М. Иванов 7. Карлос 55. Милиев 11. Христов 13. Зизов 70. Да Коща

Цървена звезда: 22. Стаменкович 55. Джеферсън 13. Туторич 6. Якович 5. Пейчинович 30. Николич 7. Милиаш 9. Абу Бакар 2. Лазетич 19. Собашич 17. Клео

Резерви: 30. Ковачевич 20. Мъркела 26. Исса 27. Паркер 21. Гвозденович 28. Перейра 4. Враняш 11. Тричковски 14. Домович 8. Короман 32. Богданович 25. Блажич 10. Бурзанович 1. Ранджелович Йованович

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)