3. Беласица изпусна да победи слабия Литекс - 1:1

Беласица изпусна да победи слабия Литекс - 1:1

Беласица и Литекс завършиха 1:1 на стадион "Цар Самуил" в Петрич в мач от 12-тия кръг на българската "А" Група. Домакините започнаха активно срещата и можеха да открият резултата още в 5-ата минута, когато Адемович стреля, но вратарят на Литекс Голубович улови топката.

В 15-ата минута Бижев бе изведен сам срещу сръбския вратар на Литекс, но изпусна да изведе своите напред. Атаките на Беласица продължиха и отново се наложи вратарят на Литекс да проявява сръчност, след като изби маисторски удар на Адемович. Първото положение за Литекс дойде в 63-ата минута, когато след пробив на Ивелин Попов топката попадна в Том, но бразилецът изпрати топката в аут.

В 65-ата минута на мача Сервич откри резултата в полза на Беласица, след като бе оставен непокрит в удобна позиция в наказателното поле на Литекс. В 78-ата минута Трифонов от домакините спря шут на Емил Ангелов с ръка и реферът Спасов отсъди дузпа в полза на Литекс, която минута по-късно е вкарана от Бибишков.