2. Барселона
  3. Страхотен Къркич донесе трите точки за Барселона срещу Алмерия

Страхотен Къркич донесе трите точки за Барселона срещу Алмерия

Отборът на Барселона постигна много ценен успех като гост на Алмерия в пореден кръг на испанската Примера. Каталунците се наложиха с 2:0, като головете отбеляза младата надежда Боян Къркич в 52-ата и в 55-ата минути.

Срещата между двата отбора започна равностойно, като видимо личеше умора в изявите на играчите на Гуардиола. Наставникът заложи в нападение на младия Боян Къркич, а така също на Меси и Иниеста. Играта на Барса не се получаваше, като в действията на „блаугранас” липсваше бързина и комбинативност. Момчетата на Гуардиола разчитаха предимно на индивидуални пробиви, които не водеха до съществени опасности пред вратата на Алвес.

Първата сериозна възможност се откри пред Сейду Кейта. При едно разбъркване в наказателното поле малиецът имаше шанс да шутира необезпокояван от точката на дузпата, но стража на Алмерия показа класа и изби. Напълно незабележимият Лионел Меси напомни за себе си с няколко пробива, но те се оказаха безполезни.

В 25-ата минута Даниел Алвеш имаше страхотен шанс да открие резултата, но ударът му попадна извън рамките на вратата. В края на полувремето играчите на Гуардиола вдигнаха оборотите и набързо създадоха няколко опасни възможности. В 44-ата минута Жерар Пике засече едно центриране на Шави, но отново на висота бе Алвес, който отрази удара. В заключителните минути на първата част Меси стреля от пряк свободен удар, но вратаря на Алмерия отново огорчи нападателите на „синьо-червените” с чудесно спасяване. Така след 45 минути игра резултата между домакините от Андалусия и каталунците от Барселона бе равен – 0:0.

Втората част започна много по-добре за играчите на „блаугранас” и те се впуснаха в атаки още от първите секунди. В 52-ата минута, след чудесна комбинация между Меси и Иниеста, първият се оказа сам срещу вратаря, стреля, но топката се отби в десния страничен стълб. За късмет на играчите на Барса кълбото попадна в Боян Къркич, който успя да промуши топката под краката на защитник на домакините и откри резултата – 1:0 в полза на „синьо-червените”. Само три минути по-късно Барселона се подигра с отбраната на Алмерия и след комбинация на Алвеш, Меси с пета и Иниеста топката попадна в Къркич, който залъга двама защитници и с лъжливо движение вкара топката в противоположния на вратаря ъгъл.

Така резултатът стана 2:0, а Барселона видимо заигра с много по-голямо настроение. Каталунците владееха притежанието на топката и диктуваха темпото на срещата. Меси и компания започнаха да правят каквото си поискат на терена, докато за момчетата в "бяло-червено" оста единствено да се надяват да отбележат на контраатака. В средата на полувремето в игра се появи Самуел Ето’о, който замени героя Боян Къркич. Камерунецът се включи добре в мача и отправи няколко опасни удара по посока на вратата на Алемерия. До края на двубоя двата отбора играха във видимо по-спокойно темпо, без особени опасности за гол.

След този успех играчите на Гуардиола отново имат преднина от шест точки пред тима на Реал Мадрид, като интригата за шампионската титла ще се решава тепърва в оставащите сблъсъци от испанската Примера.