3. Барселона смачка Валядолид и постигна исторически успех над противника си (ВИДЕО)

Каталунците биха опонента си със 7:0

Барселона постигна най-голямата си победа в историята над Валядолид, разгромявайки го със 7:0 в двубой от 4-ия кръг на Ла Лига и остава начело във временното класиране с пълен актив от 12 точки, докато Валядолид остава с 4 точки на 12-ата позиция. Хеттрик за каталунците наниза Рафиня, а по едно попадение добавиха Роберт Левандовски, Жул Кунде, Дани Олмо и Феран Торес.

На Олимпийския стадион „Монтжуик“ Барса притисна своя съперник от самото начало, а в 5-ата минута Дани Олмо уцели греда. Пет минути по-късно гол на Олмо не бе засечен заради засада.

Натискът на Барса бе материализиран в 20-ата минута, когато Пау Кубарси комбинира Рафиня и той прати топката в долния десен ъгъл.

Само 4 минути по-късно Ламин Ямал центрира чудесно и Роберт Левандовски, който овладя топката с първо докосване и след това вкара топката в мрежата.

Три минути преди края на първата част Олмо отправи свиреп удар от границата на наказателното поле, но уцели левия страничен стълб на вратата, пазена от Карл Хайн.

В добавеното време на първото полувреме резултатът стана 3:0 с гол на Жул Кунде, който вкара при добавка.

Десет минути след началото на второто полувреме Хайн спаси удар на Ямал, а в 57-ата минута Барса удари трета греда, този път чрез Левандовски.

В 64-ата минута Рафиня получи топката в наказателното поле от Левандовски и без затруднения я вкара в мрежата.

Бразилското крило оформи своя хеттрик в 72-ата минута, когато получи извеждащо подаване от Ямал и преодоля вратаря с удар по тревата – 5:0.

Десет минути след това Дани Олмо най-сетне се разписа, след като получи пас от Феран Торес и вкара в долния ляв ъгъл.

Торес също се записа сред голмайсторите, вкарвайки в 85-ата минута след асистенция на Рафиня, като така оформи крайния резултат 7:0, което е най-голямата победа на Барселона на Олимпийския стадион „Монтжуик“.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост