2. - Българи в чужбина
  3. Манолев с цял мач в голов трилър на ПСВ Айндховен

Манолев с цял мач в голов трилър на ПСВ Айндховен

"Филипсите" пропиляха 2 гола аванс и накрая се добраха с мъка до точката след 3:3

Десният защитник Станислав Манолев изигра 90 минути за своя отбор ПСВ Айндховен при драматичното равенство на „филипсите” 3:3 в гостуването на ВВВ Венло.

ПСВ изигра силно първо полувреме и взе удобна преднина от 2 гола. Желаният от Арсенал Ола Тойвонен откри за 1:0 в 11-та минута, а Мертенс удвои в 34-та. Така след първата част мачът изглеждаше решен.

Драмата обаче тепърва предстоеше. Домакините не се предадоха, докато ПСВ се отпусна през вторите 45 минути даде повече свобода на ВВВ да атакува. Само за 8 минути след началото на второто полувреме ПСВ допусна цели 3 попадения в мрежата си.

Де Регт намали на 1:2 в 48-та минута, Нофор изравни в 52-та, а докато ПСВ не се беше отърсил ое шока домакините вече водеха. По-малко от 60 секунди след изравнителното попадение Йошида набута за трети път топката зад вратаря Титон и ВВВ поведе с 3:2.

Манолев и съотборниците му бяха сочени като неоспорими фаворити в мача и все пак се добраха поне до точката. Централният защитник Вилфред Бума оформи зрелищното 3:3 с гол в 76-та минута. В края на мача ВВВ остана с човек по-малко след червен картон на Мееувис в 83-та минута. Домакините обаче удържаха финалния щурм на отбора от Айндховен и съхраниха точката за себе си.

След това равенство ПСВ е на пета позиция с 10 точки от 5 мача. ВВВ Венло е 16-ти с 3 точки, като досега всички 3 домакинства на тима у дома завършиха с хиксове.
В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК

Българската звезда остава и догодина, твърди близка до клуба медия

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)