2. - Българи в чужбина
  3. Костадин Башов игра 35 минути за Алки при загуба от АПОЕЛ

Костадин Башов игра 35 минути за Алки при загуба от АПОЕЛ

Българинът влезе като резерва, но не можа да помогне на тима си да избегне поражението

Българският нападател Костадин Башов игра 25 минути за кипърския футболен клуб Алки Ларнака, който загуби с 1:3 срещу миналогодишния шампион АПОЕЛ Никозия в среща от втория кръг на новия шампионат.

Башов, който в понеделник беше титуляр за Алки при загуба от другия местен гранд - Омония Никозия, получи почивка от старши треньора Костас Каяфас предвид натоварената програма в началото на шампионата и влезе в игра в 65-та минута на мястото на анголския нападател Лувамо Гарсия. Алки игра мача срещу Омония в понеделник, а този срещу АПОЕЛ беше изтеглен с един ден предвид участието на шампиона на Кипър в груповата фаза на Шампионската лига.

Марсело Оливейра откри за АПОЕЛ още в третата минута на мача, а Мариос Илия вкара за 2:0 след час игра. Драгош Фиртулеску намали за Алки пет минути преди края, но Естебан Солари реши мача с гол за крайното 3:1 в добавеното време.

Победата изкачи АПОЕЛ на върха на временното класиране, но шампионите са с актив от четири точки след равенството в първия кръг срещу АЕК Ларнака. Алки е на последното място с две загуби, но отборът на Башов изигра мачовете си срещу грандовете.
В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК

Българската звезда остава и догодина, твърди близка до клуба медия

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)