2. - Англия
  3. В 92: Манчестър Юнайтед чупи рекорди, Видич с три от три

В 92: Манчестър Юнайтед чупи рекорди, Видич с три от три

Футболистите на Манчестър Юнайтед спечелиха трета поредна титла на Англия, осемнадесета в историята и 11-та за последните 17 сезона на Висшата лига.

Футболистите на Манчестър Юнайтед спечелиха трета поредна титла на Англия, осемнадесета в историята и 11-та за последните 17 сезона на Висшата лига. В предпоследния кръг от шампионата Юнайтед изигра мач без голове мачът си с Арсенал и по този начин направи преднината си пред Ливърпул 7 точки, които мърсисайдци няма как да стопят за два кръга. Сър Алекс Фъргюсън пък спечели своя 31-ви трофей откакто е начело на клуба. Райън Гигс пък спечели 11-та си титла с Юнайтед, а Неманя Видич завоюва трети златен медал в третия си сезон на Острова.

Юнайтед продължи да чупи рекорди на Острова – първият клуб в Англия, който прави своебразен хеттрик за втори път, тоест печели титлата три години поред. По един подобен подвиг имат Хъдърсфийлд през 20-те години, Арсенал – през 30-те години и Ливърпул през 80-те години на 20 век.

През този сезон „червените дяволи” спечелиха три трофея поне до момента (титлата във Висшата лига, Карлинг Къп, Световното клубно първенство плюс Комюнити Шийлд), а в случай, че на 27 май възпитаниците на Сър Алекс успеят да победят Барселона във финала на Шампионската лига, ще спечелят четвърта корона, нещо, което никой клуб в историята не е правил.