3. "Трактористите" от Ипсуич спряха и Астън Вила (ВИДЕО)

"Трактористите" от Ипсуич спряха и Астън Вила (ВИДЕО)

Новакът стигна до 2:2 у дома

Ипсуич не успя да постигне първа победа след завръщането си във Висшата лига, но завърши 2:2 срещу Астън Вила на „Портман Роуд“ в мач от шестия кръг на английския шампионат.

Ипсуич поведе с 1:0 в 8-ата минута. Домакините направиха продължителна атака. Джак Кларк подаде на Лиъм Делап, който хване неподготвен Емилиано Мартинес и вкара топката му в долния десен ъгъл.

Астън Вила успя да изравни резултата в 15-ата минута, когато Оли Уоткинс демонстрира много добра визия върху играта и с чудесен пас намери Морган Роджърс, който порази вратата на Ариянет Мурич.

Три минути по-късно Ипсуич можеше да възстанови предимството си в мача. След центриране от фал в наказателното поле на Астън Вила, Аксел Туанзебе стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Ипсуич изпусна нова страхотна възможност отново да излезе напред в резултата в 19-ата минута, когато Лийф Дейвис центрира в наказателното поле на Астън Вила, където намери непокрития Джак Кларк, а той стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Астън Вила направи пълен обрат в 32-ата минута, когато Леон Бейли сложи топката на главата на Оли Уоткинс, който я вкара във вратата на Мурич.

Емилиано Мартинес се наложи да се намесва в 37-ата минута след удар на Калвин Филипс.

Минута по-късно Мартинес направи фантастично спасяване, отразявайки удара с глава на Лиъм Делап.

Ипсуич изравни резултата в 72-ата минута, когато Омари Хътчинсън подаде към Лиъм Делап, който демонстрира своите умения, след което излезе сам срещу Емилиано Мартинес и порази вратата му за 2:2.

Джейкъм Рамзи имаше нелоша възможност в 74-ата минута, но ударът му бе разочароващ и прати топката в аут.

В 78-ата минута Аксел Туанзебе имаше нова възможност да порази вратата на Астън Вила, но след удара му с глава топката беше изчистена пред голлинията.

Три минути по-късно Ипсуич организира перфектна контраатака, а Уес Бърнс бе изведен в наказателното поле на Астън Вила, но футболистът на домакините се забави и ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер.

Рос Баркли нанесе много тежък удар от средна дистанция в 89-ата минута, но Мурич спаси, макар и да не бе докрай убедителен.

В третата минута от добавеното време на мача Джак Тейлър стреля от границата на наказателното поле на Астън Вила, но Емилиано Мартинес се намеси и спаси.

След това равенство „трактористите“ вече четири поредни мача са без загуба. Ипсуич е с 4 точки и е на петнадесето място. Астън Вила е пети с 13 точки.

В следващия кръг Астън Вила посреща Манчестър Юнайтед, а Ипсуич гостува на Уест Хем.

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)