2. - Англия
  3. Стенли и Вила победиха Кардиф

Стенли и Вила победиха Кардиф

Българският национал Стилиян Петров изведе Астън Вила с капитанската лента срещу Кардиф и изнесе много силен мач, в който отново спечели дузпа в полза на бирмингамци, която обаче Джеймс Милнър пропиля. Отборът на Стенли обаче все пак стигна до победата срещу противника си от Уелс с мининалното 1:0, благодарение на ранен гол от страна на Габриел Агбонлахор още в 3-ата минута на двубоя.

Българският национал Стилиян Петров изведе Астън Вила с капитанската лента срещу Кардиф и изнесе много силен мач, в който отново спечели дузпа в полза на бирмингамци, която обаче Джеймс Милнър пропиля. Отборът на Стенли обаче все пак стигна до победата срещу противника си от Уелс с мининалното 1:0, благодарение на ранен гол от страна на Габриел Агбонлахор още в 3-ата минута на двубоя.

Младежкият национал на Англия показа висша класа, за да реализира с пета след центриране по земята на Джон Карю на близката греда. Гостите имаха за какво да съжаляват срещу момчетата на Мартин О'Нийл, като Габор Гьепес и Джо Ледли стреляха малко над вратата на Брад Гузан, а късно попадение на Джей Ботройд бе отменено заради засада на тъмнокожия стрелец.

Преди двубоя Стилиян Петров каза, че иска да спечели титлата от "Карлинг къп" с екипа на своя тим и демонстрира, че е твърдо решен да изпълни заканата си, като в началото на втората част спечели втора дузпа за своя отбор в рамките на една седмица, след съприкосновение с Гьепес. От бялата точка обаче Джеймс Милнър прати топката в страничната греда зад Петер Енкелман и така не успя да удвои преднината на своя тим.

Интересното е, че след скандала между Найджъл Рио Кокър и мениджъра на Астън Вила Мартин О'Нийл през миналата седмица, бившият играч на Уест Хам за втори пореден път не попадна дори в групата на бирмингамци.