2. - Англия
  3. Марто Петров изведе Болтън до нова победа

Марто Петров изведе Болтън до нова победа

Крилото асистира за 2:0 срещу испанския Осасуна

Мартин Петров направи официалния си дебют за Болтън Уондърърс на стадион „Рийбок” пред 4800 зрители. Гладният за изяви Петров изигра поредния си силен мач от подготвителната фаза, този път срещу испанския Осасуна.

Болтън се наложи с 2:0 над съперника си, като Петров асистира за второто попадение.

Йохан Елмандер бе на върна на почти всяка по-опасна атака за Уондърърс, възползвайки се от добрите пасове на своите колеги Кевин Дейвис и Петров. Шведът изведе „белите” напред в резултата в 11-ата минута след точен пас на Дейвис, който свали топката на крака му след далечно подаване на вратаря Юси Яаскелайнен. Елмандер пое топката и хладнокръвно я прати до гредата за 1:0.
Вторият гол не закъсня и в 25-ата минута Марто Петров центрира точно към корееца Чун Йон Лий, който изненада противниковите бранители, като ги надскочи и се разписа с глава за 2:0.

Петров бе един от най-активните на терена и дори имаше възможността да се разпише, ако не бе закъснялата реакция на Елмандер, който забави паса си към открилия се българин в началото на второто полувреме. Секунди по-късно Петров бе заменен от Блейк в 60-ата минута.

Следващият мач за тима на Оуен Койл е днес срещу Бароу. „Белите” стартират участието си във Висшата лига на 14 август у дома срещу Фулъм.