2. Юве
  3. НА "АЛИАНЦ СТЕЙДИЪМ": Ювентус не сгреши срещу предпоследния и се качи до петото място (ВИДЕО)

Кийн и Бернардески отбелязаха попаденията, Аталанта с втора поредна издънка

Ювентус спедели с 2:0 срещу Каляри на "Алианц Стейдиъм" в мач от 19-ия кръг на Серия "А". Мойс Кийн и Федерико Бернардески отбелязаха попаденията, а тимът им записа втора поредна победа и се изкачи до петото място в класирането. Каляри остава на предпоследното място.

Очаквано двубоят започна с натиск на "бианконерите", които бързо стигнаха до опасна ситуация пред Краньо. След ъглов удар Де Лихт отклони топката, но тя мина покрай вратата.

В 11-ата Мойс Кийн получи подаване в наказателното поле и стреля с глава, но ударът му срещна лявата гредата. Ювентус продължаваше да атакува, но очевидно изпитваше проблеми в нападение.

Тимът на Алегри продължаваше да опитва да създава голови положения, но не му се получаваше...до 40-ата минута, когато домакините все пак поведоха. Федерико Бернардески центрира, а Мойс Кийн успя да засече подаването на съотборника си и да прати топката в мрежата на Краньо - 1:0!

Десет след почивката Ювентус можеше да реализира втори гол. Остро центриране на Бернардески не бе засечено от негов съотборник във вратата на Каляри и топката излезе аут.

След час игра момчетата на Валтер Мадзари стигнаха до най-чистото си положение от началото на мача. Жоао Марио останал сам срещу Шчесни, но ударът му с десния крак не бе достатъчно точен навън. В отвената атака Краньо се намеси при удар на Мората.

В 68-ата минута топката бе центрирана за Жоао Педро, който този път я насочи с глава под гредата на Шчесни, но полският вратар спаси с една ръка.

Осем преди края на редовното време Юве сложи точка на спора. Отборът на Макс Алегри открадна лошо центрирана топка по диагонала, а Артур подаде вляво за включилия се Бернардески. Крилото крило отправи удар през човек, а Краньо достигна до топката, но не успя да спаси - 2:0.

По същото време Аталанта взе само точка при гостуването си на Дженоа. Издънката е втора поред за тима от Бергамо, след като в минаия кръг падна с 1:4 от Рома. Тимът на ДжанПиеро Гасперини все пак удържа четвъртото място, но авансът му пред петия Ювентус е само 4 точки.

Дженоа-Аталанта 0:0

Ювентус с първа сериозна издънка при Тиаго Мота, завъртя 0:0 срещу Емполи

Двата тима врътнаха равенство 0:0 помежду си

Завръщане на Рабио в Юве не е опция, майката на играча иска колосална комисионна