Видима-Раковски отказа Вихрен от промоция в „А” група

Видима-Раковски спечели дербито на 18-ия кръг в Западната „Б” група и по този начин изостава вече на 4 точки от лидера Банско, който оглавява класирането с актив от 39 точки, а и е с мач по-малко, предаде кореспондентът на Novsport.com.

На своя стадион в Севлиево домакините победиха с минималното 1:0 Вихрен (Сандански), който след загубата запази четвъртата позиция в таблицата, но вече сериозно изостава на 6 точки от втория Видима-Раковски.

Домакините можеха да открият резултата още в 7-ата минута, когато Ангел Русев се озова очи в очи със стража Пламен Младенов, но не успя да го преодолее. Резервният вратар на Вихрен обаче извърши груби грешка 20 минути по-късно. Тогава той излезе неразчетено и фаулира пред наказателното поле противников играч. Ивайло Раденцов при изпълнението на фаула вкара единственото попадение за домакините в мача. Стражът Пламен Младенов успя да се намеси при удара, но топката се отби в напречната греда и тупна зад голлинията му за 1:0. Пет минути преди почивката полузащитникът в състава на Вихрен Тони Костадинов, който преди мача се оплакваше от болки в адукторите, бе заменен от Владимир Кабранов.

Гостите от Сандански стигнаха до по сериозно положение минута след почивката, но Петър Иванов от удобна позиция стреля в страни от вратата. До края на мача Вихрен изпусна още няколко положения, от които не успяха се възползват Екундайо Джайеоба и Краси Георгиев.

Така след този мач Видима-Раковски е втори с актив от 35 точки, докато Вихрен изостава на четвърто място с актив от 29 точки. И двата отбора обаче са с мач повече заради отлагането на останалите срещи от този кръг на втория ни ешелон.

След мача наставникът на домакините Димитър Тодоров заяви, че съжалява за жертвите, които е дал неговия отбор в лицето на Иван Тодоров и Георги Стойчев. И двамата ще бъдат за дълго извън терена. Колкото до мача футболният специалист остана доволен само от първото полувреме, в което неговия отбор е пропуснал да реши мача. През втората част според Тодоров момчетата му незнайно защо са били стъписани. Треньорът каза, че пред него и отбора няма поставена цел „А” група и за това се радва, когато тимът му побеждава с млади момчета в състава.