2. Втора лига
  3. Сливен записа втора победа в контролите

Сливен записа втора победа в контролите

Сърбинът Саша Попин вкара два гола за "воеводите"

ОФК Сливен победи втородивизионния Несебър с 2:1 в поредната си контрола от предсезонната подготовка, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен. Резултатът откри в 51-ата минута Иванов от състава на гостите. Сърбинът Саша Попин, който е на проби при “воеводите”, се отчета с две попадения.

203-сантиметровият нападател бе точен в 64-ата и 72-ата минути. Общо 17 футболисти от тима на Сливен и 19 от състава на гостите взеха участие в проверката, която се игра на централния терен на стадион “Хаджи Димитър”. Треньорското ръководство даде шанс за изява предимно на младите в отбора и на тези, които преминават пробен период.

Мачът пропусна контузеният Живко Динев, който е на ядрено-магнитен резонанс.

Следващата контрола за Сливен е на 6 февруари, когато под Сините камъни ще гостува отборът на Любимец. В периода от 8 до 11 февруари предстоят проверки и с гръцките Кавала и Ксанти. В зависимост от датите на гръцка земя допълнително ще се уточни и проверката Черноморец /Поморие/ - Сливен, която по предварителна уговорка бе за 10 февруари.

На 20 февруари Сливен ще има за съперник тима на Берое.

“Воеводите” вече изиграха пет контроли като имат 3 загуби – с 0:1 срещу Локомотив (Сф), 0:4 срещу Литекс и 2:1 срещу Черноморец /Поморие/. Победите са с 4:1 над Светкавица /Търговище/ и днес с 2:1 над Несебър.