2. Втора лига
  3. Сливен победи Спартак (Пд) с 1:0 в контрола

Сливен победи Спартак (Пд) с 1:0 в контрола

ОФК Сливен се наложи с 1:0 над втородивизионния Спартак /Пд/ в контролна среща на ст.”Хаджи Димитър”. Единственият гол в мача падна в 42-ата минута, когато Миндев бе спънат в наказателното поле и главният рефер на срещата Райчо Райчев отсъди единадесетметров наказателен удар. От дузпа Деян Христов бе точен и даде преднина за домакините

ОФК Сливен се наложи с 1:0 над втородивизионния Спартак /Пд/ в контролна среща на ст.”Хаджи Димитър”. Единственият гол в мача падна в 42-ата минута, когато  Миндев бе спънат в наказателното поле и главният рефер на срещата Райчо Райчев отсъди единадесетметров наказателен удар. От дузпа Деян Христов бе точен и даде преднина за домакините, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Капитанът на „воеводите” Мирослав Миндев се завърна на терена след  контузия. Старши треньорът на Сливен Деян Петков през първото полувреме на проверката заложи на титулярния състав, като първата смяна бе извършена още в 13-ата минута. На мястото на Стефан Киков влезе Илия Илиев.

В началото на второто полувреме в игра влязоха вратаря Петър Денчев и Явор Въндев. В 53-ата минута Димо Бакалов и Мирослав Миндев бяха заменени от Станислав Радев и Цветомир Валериев. В 70-ата минута Живко Динев бе сменен от Бейсин. „Воеводите” на няколко пъти имаха възможност да увеличат резултата. Една от най-чистите възможности бе на Мирослав Миндев, който остана сам срещу вратаря, но не можа да го преодолее по най-добрия начин и топката премина встрани от вратата на Спартак.
Заради спречкване между Мартин Ковачев и влезлият като резерва Любомир Чернев двата състава завършиха с по 10 души. Ковачев и Чернев напуснаха мача в 82-ата минута, след като съдията Райчев им показа червени картони.

ОФК Сливен – Спартак / Пд/ - 1:0

Голмайстори: 42’/д/ - Деян Христов ОФК Сливен

Ст.”Хаджи Димитър” Сливен 400 зрители

гл. съдия: Райчо Райчев

Жълти картони: 41’ Димитър Димитров Спартак /Пд/
75’ Любомир Чернев Спартак /Пд/

Червени картони: 82’ Мартин Ковачев ОФК Сливен
82’ Любомир Чернев Спартак / Пд/

Състави:

ОФК Сливен 2000:
Караманов / 46 ‘ Денчев/, Динев / 70’ Бейсин/, Киков / 13’ Илиев/, Ковачев, Игнатов / 62’ Й. Петров/, П. Стоянов /46’ Марков/, Бакалов / 53’ Радев/, Миндев / 53’ Валериев/, Христов, Тонев / 46’ Въндев/, В. Велев

ПФК Спартак / Пд/:
Николов / 46’ Здравков/, Димов, Димитров, Симеонов / 46’ Апостолов/, Ибраим, Стоев / 46 Мекиков/, Аврамов / 46’ Асенов/, Орловски /46’ Коларов/, Фанев /80’ Кордов/,Лазаров, Сипчев / 46’ Чернев/

Следващата седмица отборът на Сливен ще бъде домакин на състава на Черноморец / Бс/ в мач от 9 – кръг на "А" група. Мачът ще се играе на 16 октомври от 16.00 часа на ст. „Хаджи Димитър”.