2. Втора лига
  3. Нефтохимик и Созопол си стиснаха ръцете за равен

Нефтохимик и Созопол си стиснаха ръцете за равен

Контролата на стадион Българово завърши 1:1

Нефтохимик записа още едно равенство при втората си контрола от зимната подготовка. Днешната среща с тима на Созопол, която се проведе на стадион Българово, завърши при резултат 1:1.

Наставникът на Нефтохимик Диян Петков отново заложи на два различни състава през двете полувремена. В първата част на мача играта беше равностойна. Домакините имаха шанс на два пъти да открият резултата. Още в първите 15 минути от срещата пред Владислав Мисяк се откри чудесна възможност да отбележи. Той опита да стреля с глава, но не успя да улучи вратата. Малко по-късно Ерай Карадайъ направи добър удар по диагонала, но вратарят на Созопол успя да избие в корнер. На почивката отборите се прибраха при нулево равенство.

Действието през второто полувреме се развиваше главно в центъра на терена. И двата тима заложиха на офанзивна игра. В 74-та минута Нефтохимик откри резултата, след точно попадение на младия нападател, преотстъпен от „Левски“ – Илия Димитров. 7 минути преди края на срещата гостите изравниха чрез рикошет, след изпълнение на пряк свободен удар.

Прогноза: Добруджа бие Етър в дербито на Втора лига