Монтана на осминафинал за Купата

Монтана се класира на осминафинал за Купата на България след победа с 2:0, след продължения, над втородивизионния Пирин Благоевград. Двата тима, които са основни конкуренти за влизане в "А" група, изиграха много оспорван мач на стадион "Огоста" в Монтана, като се наложи да се играят 120 минути, за да бъде определен победител

Монтана се класира на осминафинал за Купата на България след победа с 2:0, след продължения, над втородивизионния Пирин Благоевград.

Двата тима, които са основни конкуренти за влизане в "А" група, изиграха много оспорван мач на стадион "Огоста" в Монтана, като се наложи да се играят 120 минути, за да бъде определен победител.

Домакините имаха превъзходство през по-голямата част от двубоя, което в крайна сметка бе материализирано в продълженията. Йордан Тодоров откри резултата в 98-ата минута след точно реализирана дузпа, а Алвес узакони победата на домакините с попадението си в 112-ата минута.

По този начин Монтана се класира сред най-добрите 16 отбора в турнира и взе психологическо предимство в борбата за пърото място в Западната "Б" група.