2. Втора лига
  3. Монтана би Банско с 2:1 в контрола

Монтана би Банско с 2:1 в контрола

Заради здравословни проблеми проверката пропуснаха Ели Маркес, Калин Калинов, Ивелин Иванов и Антон Костадинов

В четвъртата си контролна среща от лагера в Банско съставът на Монтана победи с 2:1 местния едноименен отбор, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Заради здравословни проблеми проверката пропуснаха Ели Маркес, Калин Калинов, Ивелин Иванов и Антон Костадинов. Резултатът бе открит още в 10-та мин. Тогава Мирослав Антонов стреля опасно,  вратарят изби и при добавката Ванци Иванов не сгреши.

Домакините изравниха в 51-та мин., когато при изпълнение на пряк свободен удар топката рекушира в тялото на защитник на монтанци и влезе в мрежата. Само пет минути по-късно Монтана отново поведе. Точен бе Мирослав Антонов, след извеждащо подаване на Йордан Тодоров-Паро.

До края на мача нов гол не падна, макар че и пред двете врати бе интересно. Това бе и последната проверка на монтанци в пиринския балкан. Преди нея те победиха с 3:1 македонския Пелистер и с 2:0 Локомотив (Пд) и завършиха наравно 0:0 с шестия от елитната група на Македония Брегалница (Щип). Тези три срещи бяха от турнира „Пири къп”, който бе спечелен от възпитаниците на треньора Атанас  Джамбазки.

Съставът на Монтана: Стоян Васев, Кристиян Митов, Мартин Василев, Георги Мечечиев, Иван Михов, Йордан Тодоров, Благой Наков, Владимир Мичев, Венци Иванов, Мирослав Антонов, Ерик Почански (Христо Иванов, Георги Георгиев, Веселин Васев, Илиян Илиев, Никола Мицански, Аян Садъков, Ивелин Иванов, Георги Димитров, Боян Гайтанов, Кристиян Методиев).