2. Втора лига
  3. Лудогорец би с 2:0 Етър в контрола

Лудогорец би с 2:0 Етър в контрола

„Лудогорец” направи успешна генерална проверка за дебюта си в „А” група, като надигра с 2:0 „Етър” на стадион „Ивайло” пред около 2000 зрители. Превъзходстото на гостите бе очевидно и във „виолетовата” врата можеха да паднат още голове.

В стартовия състав на Георги Тодоров ляв бек бе Тричков, десен – новият капитан Гайдаров, в центъра – Макенджиев и Сечков. Ляв халф игра Ивайло Димитров, десен – Куаме Фидел, а в средата – Кръстев и Апостолов. Атаката водеха Джайеоба и Ал. Русков.

В 9-ата минута Дайо напредна отдясно и би, но вратарят хвана удара. Гостите откриха в 12-ата минута, когато неудържимият Марселиньо стигна чак до аутлинията, откъдето центрира на Михаил Александров за 0:1. Малко след това Мартин Сечков с глава пред голлинията изчисти опасно центрирана топка.

Вторият гол падна в 25-ата минута, когато Марселиньо се измъкна от засадата и прехвърли Цанков – 0:2. Малко след това Фидел поиска дузпа за задържане в наказателното поле. Най-чистата възможност за „Етър” бе в 38-ата минута, когато Ивайло Димитров от фаул би в ъгъла, но Голубович улови топката.

През втората част на терена за „Етър” излезе почти нов състав, който обаче не сътвори нишо в офанзивен план и бе само спаринг партньор на „орлите”, подкрепяни от ентусиазирана агитка. Станислав Генчев стреля остро в 70-ата минута, но В. Димитров боксира топката. В следващата атака пък Соуза центрира опасно отдясно, но голмайсторът Александров от 2 метра би високо над вратата.

Димо Атанасов също вожеше да вкара, след като в 82-ата минута се измъкна отново отдясно и стреля, но Димитров извади в корнер.
Три минути преди края Костадинов задържа откъснал се нападател и получи червен картон, но фаулът на границата на пеналта не донесе нищо. Така „Лудогорец” победи с лекота, а „Етър” тепърва още ще избистря състава си за предстоящите мачове…

„Етър″ – „Лудогорец“ 0:2