Калиакра записа загуба на собствен терен

Тимът на Калиакра Каварна загуби с 1:2 от Марица Пловдив в 11 кръг на Източна „Б” група

Тимът на Калиакра Каварна записа първа домакинска загуба с 1:2 от Марица Пловдив в 11 кръг на Източна „Б” група, предаде кореспондент на „Нов Спорт”.
До 60-та минута мачът се игра при затруднена видимост, поради гъста мъгла.
Домакините от Пловдив създадоха първата опасност пред вратата на съперника в 4-та минута, когато Енчев простреля гредата на Калиакра от 30 метра. През първата част на срещата по-голямо превъзходство имаха каварненци. Въпреки това, Марица откри и резултата в 36-та минута с попадение на Абушев, който се възползва от грешка на Жеко Йорданов.
Четири минути по-късно, след центриране на Стойков, Иван Петков реализира дежурния си гол с глава и върна равенството в мача.
Домакините доминираха на терена и през повечето време търсеха голови положения. Победното попадение за Марица дойде в 85-та минута, чрез ветеранът Стефан Учиков, който изпълни перфектно пряк свободен удар от 20 метра и прехвърли вратаря на Калиакра.
В останалите минути каварненските футболисти продължиха с хаотични опити да изравнят,но без успех.
Така Калиакра остана с 14 точки,докато Марица записа втори пореден успех и вече има 6 точки. За пореден път от трибуните се чуха викове оставка по адрес на треньорът на Калиакра Атанас Атанасов.