2. Втора лига
  3. Калиакра се изкачи на пето място след 2:1 с Волов

Калиакра се изкачи на пето място след 2:1 с Волов

Каварненският тим Калиакра победи с 2:1 се наложи като гост на Волов (Шумен) с 2:1 в мач от последния 14-ти кръг на Източната “Б” група, предаде кореспондент на Novsport.com.

Гостите имаха териториално и игрово превъзходство през целия мач, но трябваше да треперят до последните минути на срещата.
Преднина на Калиакра даде Милен Бонев, който отбеляза в 15-ата минута, но Кирчев от домакините върна равенството в мача в 65-ата минута.

Закономерността бе възстановена чак в 82-ата минута с попадение на Диян Кателиев.

С тази победа Калиакра се изкачи до петото място в класирането, въпреки неубедителното представяне през есенния полусезон. Тимът събра актив от 20 точки и се намира на 11 точки от лидера Берое.