Дублиращият отбор на Литекс победи Белите орли (Плевен) с 4:1

В контролен мач, игран на изкуствения терен в Ловеч, дублиращият отбор на Литекс победи разнебитения отбор на Белите орли с 4:1, предаде кореспондент на Novsport.com.

През цялото време ловчанлии превъзхождаха съперника си от Плевен, но въпреки това първото полувреме на мача завърши само с едно попадение във вратата на Белите орли. Голмайстор за домакините бе Георги Миланов в 20-та минута след изпълнение на пряк свободен удар.

След почивката отборът от “Б” група успя да върне един гол, след центриране и удар с глава на Георги Петров в 53-та минута. Равенството обаче се задържа за кратко, в 59-та минута Димитров изведе Литекс напред, а в 70-та и 84-та минута Тодор Тодоров и Валентинов сложиха точка на спора, завършил с краен резултат 4:1 в полза на дублиращия отбор на Литекс.

Резултатът можеше да бъде и по-изразителен, но младите надежди на ловчанлии направиха редица пропуски пред вратата на съперника си.

Литекс: Васил Тодоров, Панов, Цветков, Илия Миланов, Стойков, Маринов, Смирнов, Диего, Георги Миланов, Кирилов, Бенгюзов (резерви: Грозев, Валентинов, Димитров, Тодор Тодоров, Ванев, Соколов, Симеонов)

Белите орли: Артакиев, Иванов, Петров, Григоров, Боянов, Славев, Манчев, Борисов, Блажев, Христов, Василев (резерви: Михайлов, Рудашки, Веселинов, Велев, Любенов)

Главен съдия: Ивайло Павлов