Берое надделя над Спартак (Плевен) с 3:0 в последната си контрола

Заралии не дадоха шансове на противника си днес

Берое победи с 3:0 Спартак Плевен в последната си контролна среща от зимната подготовка, играна на стадион "Берое" пред около 150 души.

Сегундо Пачаме даде аванс на старозагорци в 19-ата минута, а Енцо Еспиноса удвои аванса на Берое в 26-ата минута с точен изстрел от дузпа. Лучано Скуадроне оформи крайното 3:0 в края на първото полувреме.

Берое организира атака на висока скорост в 12-ата минута, която беше завършена с удар на Пачаме от около 20 метра, но встрани от десния страничен стълб на Станислав Антонов.

В 8-ата минута удар Роналдо стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Станислав Антонов.

Берое поведе с 1:0 в 19-ата минута. Сегундо Пачаме пое топката, направи добър пробив през центъра и с много силен завършващ удар от дъгата прати топката във вратата на Станислав Антонов.

Съдията свири дузпа за Берое в 24-ата минута. Роналдо комбинира с Енцо Еспиноса в наказателното поле на Спартак, а последният беше фаулиран и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана именно Еспиноса, който бе точен за 2:0.

Берое направи резултата 3:0 в 41-ата минута. След центриране от корнер на Франсиско Политино, а Лучано Скуадроне отблизо с глава вкара топката във вратата на Антонов.

В добавеното време на първата част се откри добра възможност пред Роналдо, който стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда в аут.

Стефан Гаврилов имаше добре възможност в 62-ата минута, но ударът му бе много слаб и не затрудни Антонов.

Футболистите на Спартак не успяха да изчистят топката в 85-ата минута и пред Уерик Каетано се откри много добър шанс, но бразилецът стреля неточно над вратата.

Дамян Йорданов влезе много добре в наказателното поле на Спартак в 88-ата минута, след което стреля от трудна позиция в аут.

Състави:

Берое: Родриго Ачинели (46 - Артур Мота), Енцо Еспиноса, Франко Минго (79 - Викторио Вълков), Лучиано Скуадроне, Темитопе Акинжогунла (80 - Хуан Пабло Саломони), Карлос Алгара (80 - Александър Петров), Стефан Гаврилов (79 - Дамян Йорданов), Сегундо Пачаме (82 - Хуан Пабло Силго), Роналдо Камара (46 - Уерик Каетано), Франсиско Политино (82 - Денислав Станчев), Вини Трибуле (82 - Федерико Санети)

Спартак Плевен: Станислав Антонов, Калчев, Иво Върбанов, Атанасиос, Иван Бакалски, Виктор Иванов, Петрос Бакуцис, Боримир Карамфилов, Васил Шопов, Преслав Антонов, Християн Петков

Резултати и голмайстори след кръга във Втора лига (ВИДЕО)