2. Втора лига
  3. Беласица победи Локо (ГО) с 2:1

Беласица победи Локо (ГО) с 2:1

Със силна игра след почивката на „Царя“

На стадион „Цар Самуил“ се игра мачът от 5 кръг за първенството на Втора професионална лига между отборите на Беласица Петрич и Локомотив Горна Оряховица.

Срещата започна с натиск на гостите. На два пъти стражът на домакините Захари Димитров отрази удари на Георги Колев и Кристиян Райчев. В 16-та минута при поредна атака на гостите Георги Колев уцели напречната греда зад вратаря Захари Димитров и в добавката нямаше кой от колегите му да нанесе удар. Натискът на гостите беше до 30-та минута- От този момент нататък футболистите на Беласица пренесоха играта в средата на терена и от там капитанът Мартин Русков диспечираше топката към колегите си. В 38-ма минута от фаул Антонио Ласков извиси топката високо в наказателното поле на Беласица, Михаил Минков стреля опасно, но Захари Димитров се намеси удачно и не допусна попадение. Така приключи първата част на срещата.

След почивката отборът на Беласица заигра по-добре. След влизането в игра на Аспарух Смилков нещата на терена се преобразиха коренно, заигра се по-бърз футбол. В 67-ма минута Аспарух Смилков от 17-18 метра със страхотен шут ниско по земята изпрати топката в мрежата на Генадий Ганев за 1:0. От този момент нататък футболистите на Беласица заиграха по-затворено. В 83-на минута отново Аспарух Смилков навлезе отдясно в наказателното поле на гостите, стреля силно, вратаря изби кълбото и в добавката Ифран Садик направи резултата 2:0. Гостите не се примиряваха с резултата и в 88-ма минута Панайот Пасков при меле пред вратата на Беласица изпрати топката в мрежата за 2:1.

В отбора на Беласица беше извършена принудителна смяна на вратаря Захари Димитров с Кирил Георгиев в 75-та минута поради появила се стара травма на първия.