2. Волейбол
  3. Волейнационалите до 17 години отпаднаха от Световното

Волейнационалите до 17 години отпаднаха от Световното

Нашите загубиха осминафинала в София

Националният отбор на България по волейбол за момчета до 17 години отпадна на осминафиналите на Световното първенство, което се провежда в София.

България не успя да се класира след осемте най-добри отбора в света след загуба от Аржентина с 1:3 (14:25, 17:25, 25:15, 23:25) в зала „Левски София“. Така българите продължават в борбата за 9-16-о място.

Съставът няма да има първи мач в долната половина на класирането, защото по програма трябва да се срещне Узбекистан, който въобще не се яви на турнира.

Първият гейм започна с предимство на Аржентина. „Гаучосите“ поведоха с 5:1. Разликата дори се увеличи при 9:4. Напрежението в българския тим беше видимо, а респектът към съперника – твърде голям.

В нито един момент от гейма българският тим  не успя да се противопостави. Преднината на Аржентина стана 17:10 и това реално беше краят на първата част. „Гаучосите“ я завършиха със серия от пет поредни точки за 25:14.

Втората част започна много по-оспорвано. Размяната на точките обаче продължи само до 6:6, след което аржентинците взеха инициативата и спечелиха с 25:17.

Най-силното представяне на България беше в четвъртата част.  След силна серия от девет поредни точки, българите поведоха с 16:8 и приключиха гейма с 25:15.

В четвъртия гейм Аржентина спечели с 25:23 и продължава на четвъртфиналите, където ще срещне тима на Египет.

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона