Цветан Соколов: Изпуснахме питомното, сега ще гоним дивото

Вижте какво каза капитанът на България

Разочарование цареше в българския лагер след загубанта от Хърватия на Евроволей 2023 във Варна.

"За жалост направихме още една грешна стъпка. Изпуснахме питомното и сега ще гоним дивото. Чака ни много тежък мач срещу Словения. Надявам се, че ще се възстановим по най-бързия начин и ще го изиграем силно. А не както днес. В атака аз не бях това, което съм. Хърватия се представи на ниво. Беше по-добра от нас. През втория гейм не се сринахме, а се опитахме да се вдигнем. Започнахме малко повече да рискуваме, но нещата не се получиха. Това доведе и до крайния резултат. Жалко, че не изиграхме мача, който трябваше. Не изпълнихме тактически нещата, които бяхме подготвили. И това се случва в момента. Всички момчета от Хърватия играят в силни европейски отбори. Знаят добре как се играят волейбол. Съумяха да играят добре Построиха си тактически всичко. Технически почти не сбъркаха. Нямаме право да правим такива грешки. Хърватите не рискуваха на висока топка. Ние го правихме. За жалост направиха няколко леки точки и това им даде криле. Получиха увереност. В първия гейм не правихме грешки. Бяхме подредени. В следващите три не го направихме. Това е единствената причина. Предпочитам да започнем слабо, а да завършим силно", заяви капитанът Цветан Соколов.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години