2. Волейбол
  3. ЦСКА надви Берое в Efbet СуперВолей

ЦСКА надви Берое в Efbet СуперВолей

"Армейците" със седми успех в първенството

Волейболистите на ЦСКА записаха седма победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Александър Попов надиграха у дома Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:13, 25:20, 27:25) в мач от 10-ия кръг на шампионата, игран този следобед в зала "Васил Симов".

Така "червените" са на 6-о място във временното класиране с 21 точки след 7 победи и 3 загуби, но преди края на последните срещи от кръга. Берое пък е на предпоследното 15-о място с едва 1 победа, 9 загуби и 3 точки. В последния 11-и кръг от първия полусезон ЦСКА ще приеме Добруджа 07 (Добрич), докато старозагорци ще гостуват на Дунав (Русе). Срещите са съответно в петък (17 декември) от 18,00 часа и в сряда (15 декември) от 17,30 часа.

Домакините от ЦСКА доминираха изцяло в първия гейм като го спечелиха с разгромното 25:13. В началото на втората част Берое поведе за кратко, но "червените" не допуснаха повече колебания и отново взеха своето - 25:20 и 2:0. Третата част тръгна под диктовката на ЦСКА, но след 9-ата точка играта продължи равностойно. Берое успя да поеме инициативата при 17:16 и задържа преднината си до 22:22. Тогава армейците отново излязоха напред и играта се завърза. В крайна сметка след три мачбола ЦСКА спечели чисто срещата след 27:25 и 3:0

Най-полезни за ЦСКА станаха Георги Татаров (1 ас, 67% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане - +8) и египетският диагонал Реда Хайкал (1 блок, 3 аса и 48% ефективност в атака - +7) с 15 и 14 точки за победата. За тима на Берое Иван Чолев бе единственият с двуцифрен актив - 12 точки (1 блок и 50% ефективност в атака - +3).

Федерацията ни по волейбол търси четирима селекционери

Управителният съвет на БФВ ще разгледа кандидатурите, ще проведе директни разговори с кандидатите и ще се съобрази с препоръките на Треньорската комисия

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона