2. Волейбол
  3. Полша без загубен гейм в Група I на ЕвроВолей U18 за мъже

Полша без загубен гейм в Група I на ЕвроВолей U18 за мъже

Ноа Дуфлос-Роси и финландецът Капо Ванхатупа с по 18 точки

Волейболистите на Полша оглавиха временното класиране в Група I на Европейското първенство за мъже под 18 години (10-21 юли, София и Пловдив). В столичната зала "Левски София" поляците записаха две чисти победи до тук, което им гарантира първото място. Още два отбора имат по две победи след първите два дни. България е на втора позиция, след като отстъпи само в един гейм. Третото място се заема от Франция, чийто тим също загуби само един гейм.

Турция е четвърта в подреждането, след като записа първи успех на шампионата. В първия мач от Ден 2 южната ни съседка се наложи в оспорван мач над Португалия с 3:1 (25-23, 25-22, 17-25, 25-16). Най-резултатен бе турският национал Ата Юнер с 22 точки.

Много равностойна игра предложиха и отборите на Франция и Финландия. "Петлите" загубиха първия гейм, но след обрат се поздрави с успех срещу Финландия с 3:1 (23-25, 28-26, 25-23, 25-19). Мачът продължи 2 часа и 10 минути, а втората част продължи 31 минути. Финландците отново бяха подкрепяни от емоционалната си и шумна агитка, но допуснаха 34 грешки. По 18 точки реализираха французинът Ноа Дуфлос-Роси и финландецът Капо Ванхатупа.

Полша постигна втори пореден експресен успех – този път над Австрия с 3:0 (25-23, 25-14, 25-13). Отново топреализатор стана Бартош Шразановски с 16 т., а поляците демонстрираха отлична игра на блокада (12 т.).

ПРОГРАМА – Ден 3 – Група I – зала "Левски София", София

12:30 ч. Украйна - Португалия
15:00 ч. Финландия - Полша
17:30 ч. Австрия - БЪЛГАРИЯ
20:00 ч. Турция – Франция

Мачовете от ЕвроВолей 2024 за мъже под 18 години се предават пряко в YouTube каналът на БФВ – ТУК.

Билетите за срещата са с цена 10 лева, а лица под 18 години влизат безплатно. Пропуските се продават на каса на залата и онлайн ТУК.