Николай Колев след успеха над Финландия: Чувството е невероятно

Алекс Грозданов: Беше в пъти по-добре

Варненецът в редиците на националния ни отбор по волейбол Николай Колев бе изключително щастлив след победата над Финландия с 3:1 в мач група В на Европейското първенство по волейбол, на което Варна и България са съдомакин заедно с Италия, Северна Македония и Израел. Централният блокировач направи страхотна среща и реализира 9 точки.

"Чувството е невероятно Досега бях на трибуните и подкрепях националния отбор, а сега за първи път играех пред феновете. Невероятно изживяване. Борех се с контузия и опитвах всячески да я превъзмогна, но се справих. В първия мач направихме прекалено много грешки от сервис, прибързвахме. Сега бяхме по-обрани и спечелихме важните точки в края на първия и втория гейм, което ни успокои. Разбрах, че ще съм титуляр непосредствено преди мача. За мен бе лека изненада, но емоцията бе достатъчна да ме зареди и да дам най-доброто от себе си. С Украйна мачът ще е труден. Те не започнаха добре, но не очаквам срещу нас да се представят слабо. За да ги победим, ще трябва да сме на върха на възможностите си", каза Колев.

"Беше в пъти по-добре от първия мач и надявам се да прогресира за следващия. Поздравления на целия отбор, че успяхме да се стегнем след тази загуба. Вкъщи не е много лесно да се съвземеш след една такава загуба. Със сигурност има един стрес и скованост, които се получават. Доста момчета сме, които за първи път играем пред такава публика. Доста от нас за първи път и в вкъщи. Последните години и аз не успявам да се включа в домакинските мачове поради някакви контузии и т.н. Супер много се радваме целия отбор на тази публика. Просто се натрупва може би някакъв стрес, който мач след мач надявам се да отмине", каза пък Алекс Грозданов.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години