2. Волейбол
  3. Марек Юнион Ивкони с тежка загуба в турнира за Купата на претендентите

Марек Юнион Ивкони с тежка загуба в турнира за Купата на претендентите

Българският вицешампион Марек Юнион Ивкони (Дупница) значително намали шансовете си за класиране напред в турнира за Купата на претендентите, след като загуби първия си мач навън срещу Еуфони (Асе-Леник, Белгия) с 0:3 (23:25, 14:25, 22:25).

Така отборът от Дупница трябва за спечели четири поредни гейма срещу белгийския съперник, ако иска да продължи напред. Правилата в турнира за Купата на претендентите са такива, че при равенство в геймовете от двата мача, които отборите играят на разменено гостуване, се играе допълнителен "златен гейм" до 15 точки.

Реваншът е на 18 декември от 18:00  в Перник и ще бъде предаван директно от БНТ САТ.

Следващият съперник на победителя от двубоя между Марек и Еуфони ще бъде спечелилият сблъсъка между Томис (Констанца, Румъния) и Д.О.К. СТАП Орион (Дутинхем, Холандия). В първия мач румънският отбор надделя с 3:0 гейма.