Казийски с 14 точки в последния мач от редовния сезон

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Итас Трентино (Тренто) завършиха с категорична победа в редовния сезон в италианската Суперлига. Воденият от Анджело Лоренцети отбор надигра Модена с 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) в дерби от последния 22-и кръг, изигран в "BLM Group Арена".  Тренто е втори в таблицата с 44 точки (14 победи, 8 загуби), съперникът е трети с 40 точки (12 победи, 10 загуби).

Матей Казийски бе най-резултатен, като се разписа с 14 точки (2 победи, 2 загуби) за два гейма на терена. 9 точки реализира Даниеле Лавия, Алесандро Микелето се отчете с 8 точки (2 аса). За съперника Адис Лагумджия се  отчете с 13 точки (1 ас, 1 блокада) и бе единственият с двуцифрен актив. Ървин Нгапет приключи със 7 точки. В плейофите Тренто излиза срещу Веро Волей (Монца), който завърши на седма позиция в класирането. Първата среща е на 19 март (неделя). Играе се до три победи от пет мача.

Другите двойки са: Кучине Лубе (Чивитанова) и Алекс Николов срещу УитЮ (Верона) и Алекс Грозданов, Сър Сейфти (Перуджа) - Алианц (Милано), Валза Груп Модена - Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца).

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години